Maksumärkide hange seisab vaidluse taga

ÄP 10. märts 2006, 00:00

Kuu aega tagasi kuulutas maksu- ja tolliamet alkoholi maksumärkide riigihanke võitjaks Inglismaa ettevõtte Applied Optical Technologies.

Hanke eesmärk oli leida firma, kes aastas valmistaks ca 50 miljonit hologrammkleebist, mis aktsiisi tasumise märgina kleebitakse kõikidele Eestis müüdavatele 22 kraadist kangema alkoholi pudelitele. Hanke suurus on aastas ca 10 miljonit krooni.

Hankel ühispakkumise teinud AS Vaba Maa ja Hologram Company Rako GmbH vaidlustasid riigihanke tulemuse, sest Vaba Maa juhatuse liikme Marek Mägi sõnul ei ole hankel välja valitud firmal spetsiifilist CWA-sertifikaati või sellega võrdväärset sertifikaati, nagu oli nõutud hanke tingimustes. "Riigihangete amet on otsuse lubanud teha sel nädalal," ütles Mägi.

Ühispakkumise põhjenduseks ütles Mägi, et Vaba Maa hologramme ei trüki. "Tööjaotus oleks nii, et Hologram Company Rako trükib hologrammid, meie teeme kõik muu - korraldame transpordi, suhtluse tellijaga," rääkis Mägi.

Vaba Maa kuulub sajaprotsendiliselt ASile Infortar, mis on ka Tallink Grupi suurim aktsionär. 0,18protsendine osalus Tallinki omanikfirmas Infortar on ka rahandusminister Aivar Sõerdil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing