Maksuamet: FIEdel sellest aastast kahekordne sotsiaalmaks

10. märts 2006, 14:39

Maksu- ja tolliamet juhib füüsilisest isikust ettevõtjate tähelepanu sellele, et käesoleval kahekordistus sotsiaalmaksu avansiliste maksete miinimumkohustus.

Alates käesolevast aastast on selleks 1386 krooni kvartalis.

FIE maksab sotsiaalmaksu avansilisi makseid maksu- ja tolliameti pangakontole neli korda aastas - iga kvartali kolmanda kuu 15 kuupäevaks, I kvartali sotsiaalmaksu avansilise makse tasumise tähtpäev on 15. märtsil.

2006.aastal arvestatakse kvartaalse sotsiaalmaksu avansilise makse suurus kolmekordselt sotsiaalmaksuseaduses sätestatud kuumääralt, milleks on 1400 krooni. Seega on FIE sotsiaalmaksu avansilise makse kohustuseks 1386 krooni kvartalis (1400 x 3 x 33%) ehk 5544 krooni aastas.

Sotsiaalmaksu avansilisi makseid ei ole kohustatud maksma FIE, kes on kogu kvartali jooksul olnud riikliku pensioni saaja.

FIE, kes on kvartali kestel saanud riikliku pensioni saajaks, maksab sotsiaalmaksu avansilisi makseid proportsionaalselt pensionäri staatuse saamisele eelnenud kuude arvuga. Kui FIE alustab või lõpetab ettevõtluse kvartali kestel, siis arvestatakse sotsiaalmaksu avansilised maksed proportsionaalselt kuude arvuga, mil oli ta ettevõtjana registreeritud äri- või maksukohustuslaste registris.

FIE, kes on teatanud maksu- ja tolliameti piirkondlikule keskusele ettevõtluse peatamisest või ajutise (hooajalise) ettevõtlusega tegelemise algus- ja lõppkuupäeva, maksab avansilisi makseid proportsionaalselt ettevõtlusega tegelemise kuude arvuga.

Kui FIE eest maksab kvartali jooksul sotsiaalmaksu ka tööandja või riik, siis FIE sotsiaalmaksu avansilise makse kohustus väheneb tööandja või riigi poolt antud kvartalis FIE eest makstud sotsiaalmaksu summa võrra.

FIE kohustuseks on ise jälgida oma sotsiaalmaksu avansilise makse kohustuse suurust ja tasuda seda õigeaegselt.

Maksuhaldur palub tähele panna, et tähtpäevaks tasumata sotsiaalmaksu avansiliste maksete summalt tuleb tasuda intress 0,06 protsenti päevas.

Oma sotsiaalmaksu avansiliste maksete summat on FIE-l võimalik teada saada e-maksuametist oma FIE sotsiaalmaksu kontokaardilt sisestades perioodi lõpu kuupäevaks 15. märtsist hilisem kuupäev või küsida maksu- ja tolliameti piirkondlikust keskusest.

Lisainformatsioon FIE sotsiaalmaksu kohta on saadaval maksu- ja tolliameti kodulehel <# maksu- ja tolliameti kodulehel =http://www.emta.ee>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing