Prügifirmad ootavad pikisilmi konkursse

Erki Freiberg 13. märts 2006, 00:00

Juba eelmise aasta 1. jaanuariks pidid kohalikud omavalitsused korraldatud jäätmeveo süsteemi käivitamiseks jäätmevedajate leidmiseks läbi viima ligi 250 konkurssi. Tänaseks on neist välja kuulutatud vaid 30.

Eesti ühe suurima jäätmekäitleja Ragn-Sells ASi ärijuht Agu Remmelgas nimetas praegust olukorda seaduserikkumiseks. "Paraku ei vaadata seadusenõuete eiramisel omavalitsuste poole nii tõsiselt kui eraettevõtjate poole, keda on lihtsam trahvida ja karistada," lausus ta.

Ühe konkursside mittekorraldamise põhjusena nimetas Remmelgas eelmisel sügisel toimunud kohalike omavalitsuste valimisi, mille tõttu ebapopulaarsete ümberkorralduste tegemine lükati tulevikku.

Keskkonnainspektsiooni peadirektori asetäitja Heiki Nurmsalu sõnul ei hakka inspektsioon seadust rikkunud omavalitsusi karistama, sest selleks puuduvad vajalikud seadusesätted.

"Jäätmeseaduses nähakse küll ette, mida kohalikud omavalitsused peavad tegema, samas ei öelda aga üheski seaduses, millised on karistused, kui neid nõudeid ei täideta," lausus ta.

Adelan Prügivedude tegevjuht Sergei Leedi sõnul pikendab konkursside mittekorraldamine ärevat ja segast aega jäätmekäitlejatele, kes ei saa enda tegevust planeerida.

Teise Eesti suurima jäätmekätleja, ASi Cleanaway tegevdirektori Argo Luude sõnul on mõnes mõttes isegi positiivne, et konkursside algatamine ei kuhjunud eelmise aasta sisse.

"Kui need konkursid oleksid toimunud ühel ajal, siis oleksid need vedajad, kes nendel konkurssidel oleksid edukaks tunnistatud, olnud päris hädas. Sest tegelikult minna korraga üle sellele uuele süsteemile on väga aeganõudev, töömahukas ja nõuab suuri investeeringuid," lausus ta.

Kiili vallavanem Vambo Kaal tunnistas, et vald pole korraldatud jäätmeveo konkurssi veel välja kuulutanud, kuid keegi pole seda seni neile ette heitnud.

"Meil oli tööjõupuus ja seetõttu polnud eraldi keskkonnaspetsialisti, kes oleks konkursi korraldanud. Kuid nüüd on inimene leitud ja asjaga hakatakse tegelema," lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing