Maksu- ja Tolliamet saadab 15. märtsiks välja maamaksuteated

Gert D. Hankewitz 13. märts 2006, 14:01

Maksu- ja Tolliamet saadab kolmapäevaks välja maamaksuteated, kus maamaksu tasumise esimeseks tähtajaks on 17.aprill 2006.

Kokku väljastatakse üle 450 000 maksuteate.

Märtsikuus ei väljastata maksuteateid 2006.a. maamaksu tasumiseks maadelt, mis asuvad Keila, Elva ja Mõisaküla linnas, Luunja vallas, ühinenud Türi vallas ning ühinenud Kuusalu valla osas, mis jääb endise Loksa valla piiresse. Kokkuleppel omavalitsusüksustega väljastatakse nende maade kohta maksuteated kuu aega hiljem - 15.aprilliks ning maksu tasumise esimeseks tähtpäevaks on sel juhul 15.mai.

Juhul, kui 2005.a. maamaksu arvutamise aluseks olnud andmeid on muudetud või on vahetunud maa omanik/kasutaja, saab maksumaksja maksuteate ka 2005.a kohta.

Maamaksu kohustuslased, kes ei ole 2006.a maamaksu kohta maksuteadet 17. aprilliks või 15.maiks kätte saanud, tuleb maamaksuseadusest lähtuvalt sellest 30 päeva jooksul teavitada Maksu- ja Tolliameti kohalikku teenindusbürood või helistada maamaksu infotelefonil 8800816.

Igal maksuteatel kajastatakse maamaksu enammaks või võlg isikupõhiselt, maksuteate kuupäeva seisuga. Kui maksumaksjal on maamaksu võlg või enammaks, siis võetakse seda maksu tasumisel arvesse. Mitme maksuteate üheaegsel saamisel võetakse maksuteadetel näidatud enammaks või võlg maksu tasumisel arvesse ühekordselt. Võla olemasolul tasutakse võla võrra suurem maksusumma ja intress. Enammaksu olemasolul tasutakse eelseisvate maksukohustuste summa ja enammakse vahe.

Juhul, kui tekib küsimusi maksustava maa andmete või maksumäära kohta, palume andmete täpsustamiseks pöörduda maa asukohajärgse kohaliku omavalitsuse poole, kes esitab maksuhaldurile maksustava maa andmed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing