Sõerd osaleb Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu kohtumisel

Gert D. Hankewitz 13. märts 2006, 13:10

Rahandusminister Aivar Sõerd osaleb homme Brüsselis toimuval Euroopa Liidu liikmesriikide rahandusministrite nõukogu (ECOFIN) korralisel kohtumisel.

Kohtumine algab BRUEGEL’i uurimisinstituudi ettekandega Lissaboni strateegia olevikust ja tuleviku väljakutsetest.

Kohtumise raames jätkatakse liikmesriikide stabiilsus- ja konvergentsiprogrammide iga-aastaste uuenduste hindamisega. Päevakorras on nõukogu arvamuste heakskiitmine Portugali, Iirimaa, Suurbritannia, Leedu, Hollandi, Prantsusmaa, Kreeka, Küprose, Malta, Hispaania, Itaalia, Saksamaa ning Poola stabiilsus- ja konvergentsiprogrammide osas. Ülemäärase eelarvepuudujäägi punkti raames käsitletakse olukorda Itaalias ja Saksamaal.

Kohtumisel on kavas vastu võtta eesistuja poolt Lissaboni strateegia elluviimiseks koostatud nn võtmevaldkondade dokument. Lisaks on kavas vastu võtta järeldused Euroopa Investeerimispanga võimaluste osas toetada majanduskasvu ja tööhõivet.

Kohtumisel esitab Euroopa Komisjon õigusloome alase eduaruande, kus annab ülevaate oma vastava valdkonna plaanidest. Nimetatud päevakorrapunkti raames esitab eesistuja ka esialgse ülevaate Euroopa Liidu programmide halduskulude kohta.

Kohtumisel kinnitatakse Euroopa Komisjoni iga-aastane aruanne üleeelmise eelarveaasta kohta. Aruanne annab hinnangu iga ühenduse peamise tegevusala kohta ja sisaldab ka edusamme, mis on tehtud eelmiste eri- ning aastaaruannete soovituste rakendamisel.

Kohtumisel esitab eesistuja rahandusministrite nõukogu järelduste projekti Euroopa Liidu 2007. aasta üldeelarve koostamise prioriteetide osas.

ECOFINi lõunalaua teemaks on sel korral energia – Euroopa Komisjon esitleb rohelist raamatut teemal strateegia energia jätkusuutlikkuse, konkurentsivõimelisuse ja varustuskindluse tagamiseks.

ECOFINi raames kohtub rahandusminister Aivar Sõerd Saksa kolleegi Peer Steinbrück’i ning Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvolinik Joaquin Almunia"ga. Kohtumine rahandusvolinikuga on järg kuu aja eest aset leidnud kohtumisele, kus peamise teemana on kavas käsitleda eurole üleminekuga seotud küsimusi, sh võimaliku koostöö süvendamist majandusarenguid analüüsiva töögrupi näol. Saksa rahandusministriga tulevad lisaks euro kasutuselevõtuga seonduvale arutlusele ka käibemaksupettuste valdkond ja ettevõtte tulumaksu süsteemide arengud Euroopas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing