Esimesed kuud Renault' dikteerimisel

Kristo Kiviorg 14. märts 2006, 00:00

Kuigi veebruar ei toonud jaanuariga võrreldavat müügitulemust, ollakse kahe kuu kokkuvõttes siiski ülekaalukalt plusspoolel. Kahe esimese kuuga on müüdud kokku 665 tarbesõidukit, mis on eelmise aasta kahe esimese kuuga võrreldes tervelt 28 protsenti rohkem - eelmisel aastal leidis jaanuaris ja veebruaris omaniku 477 tarbesõidukit.

Parima müügitulemuse eest hoolitses möödunud kuul sarnaselt jaanuarikuuga taas kord Renault, kelle märgi all müüdi tarbesõidukeid 43 tükki.

Iseenesest pole veebruari kehvem tulemus jaanuariga võrreldes midagi üllatavat, nii on turg käitunud ka viimasel kolmel aastal. Olgugi, et Eesti tarbesõidukite müügiturg on ahtake, võib siitki leida rea reeglipärasid.

Tarbesõidukite turul tegutsevad senisest edukamalt Ford ja Volkswagen, tagasihoidlikumaid tulemusi on eelmise aastaga võrreldes näidanud Peugeot ja Citro?n.

Eelmise aasta liider Mercedes-Benz hoiab teist kohta, vahe liidriga pole küll suur, kuid eelmisel aastal oli olukord märksa selgem ja seda Mercedese kasuks.

Toetudes ajaloolistele trendidele, on juba käimasoleval kuul oodata väga head müüki, julgeks ennustada isegi, et müük võib tõusta üle neljasaja müüdud tarbesõiduki ehk siis võib sündida uus müügirekord.

Eestis on veel tarbesõidukite vallas segmente, mis ettevõtete poolt on avastamata, üheks selliseks on City Renault' turundusdirektori Henrik Raave sõnul näiteks minikaubikute segment.

Kõige suuremat kasvu näitavad üles Raave tähelepanekut mööda aga 3,5tonnise täismassiga tarbesõidukite segment, mida on müüdud eelmise aasta sama perioodiga pea kaks korda rohkem ning 2,5-2,9tonnise täismassiga masinad, mida eelmise aastaga võrreldes on müüdud üle 70 protsendi enam.

Heites pilgu turuosadele, kuuga suuri muudatusi toimunud ei ole. Endiselt hoiavad kõige suuremat pirukat enda käes suurkaubikud, mille turuosa ulatub 37 protsendini ja väikekaubikud 30protsendise turuosaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing