Merckilt soovimatu ülevõtupakkumine kodumaisele rivaalile

Sirje Rank 14. märts 2006, 00:00

Pakkumise suurus on 77 eurot (1205 krooni) Scheringi aktsia eest, mis viimase arvates on liiga madal.

"Meie juhtkonda teavitati nädalavahetusel tulevast pakkumisest," ütles ajalehele Financial Times Scheringi juht Hubertus Erlen. "Arutasime seda ja leidsime, et meil on paremad väljavaated iseseisva firmana jätkates. Kui pakkumine sellest hoolimata tehakse, ei saa me oma aktsionäridel soovitada seda vastu võtta," ütles ta.

Merck on aga valmis tegema ka vaenuliku ülevõtupakkumise, et luua Saksa farmaatsiatööstuses kodumaine tšempion, kirjutab leht.

Hind 77 eurot Scheringi aktsia eest on 15,4% kõrgem kui aktsia reedene sulgemishind ning 35% kõrgem kolme viimase kuu keskmisest. Pakkumine hindaks firma väärtuseks 17,1 miljardit eurot.

Scheringi aktsia hind tõusis eile 21,5 protsenti, 81,25 eurole, Mercki aktsia hind langes 1,3 protsenti, 82,71 eurole. Mercki pakkumine pani liikuma ka teised ravimisektori firmad.

BMW pärija Susanne Klatteni kontrollitava ravimi- ja kemikaalide tootja Altana aktsia hind tõusis kella 11.30ks 3 protsenti, 48,51 eurole.

"Alati on olnud spekulatsioon, et tuleb konsolideerumine," ütles Landesbank Rheinland-Pfalzi aktsiaanalüüsi juht Alexander Groschke. "See paneb inimeste kujutlusvõime lendama."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing