Mart Sõrg: Meri nägi arenguid teistest kaugemale ette

14. märts 2006, 16:29

Eesti Panga nõukogu esimees Mart Sõrg ütles, et tal pole eriti lihtne Merit kui poliitikut hinnata, sest tegemist oli suurkujuga.

„Kuid kindlasti oli ta Eesti 'kaubamärk, kui nii võib öelda, ja tema tegemised ja ütlemised ei jäänud välismaal tähelepanuta. Seda arvestades polnudki eriti üllatuseks, et sain täna Soomest ühelt õppejõult meili teel kaastundeavaldusega. See näitab Meri jätkuvat tuntust ja kaalu Eestist väljaspool,” lausus ta.

Sõrg peab majanduse vallas Lennart Meri suurimaks teeneks Eesti Nokia otsimist.

„See tähendab, et ta tunnetas äärmist vajadust, et Eesti peab olema globaalmajanduses läbilöömiseks eesrindlik ja innovatiivne. Sel teemal oli meil ka mitu arutelu. Ühest tema esinemisest on meelde jäänud võrdlus, et Eesti peab olema võimeline kiiresti manööverdama nagu väike kajakk, kes kohmakaid ookeaniaurikuid seetõttu üle trumpab,” meenutas ta.

Mart Sõrg puutus tema enda sõnul Lennart Meriga kokku peamiselt tööalaste küsimuste arutamisel, kus olid kõne all panganduse olukord või kaadriprobleemid. Neid kohtumisi meenutades on talle jäänud mulje, et Meri nägi asjade käiku teistega võrreldes paari sammu võrra kaugemale ette.

„Ta oli väga hea läbirääkija ja oskas vajalikul hetkel pingeid maha võtta kasvõi jutu mujale juhtimisega. Üks selline episood oli kui ta selgitas, miks ristisõjad Eestisse jõudsid. Tema põhjendus, et selleks oli Eestis tol ajal Kesk-Euroopast parem teravilja töötlemise tehnoloogia, oli väga usutav,” lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing