Valdas Adamkus: Meri oli vabadusliikumise täheks (lisatud isiklik kommentaar 17.15)

14. märts 2006, 16:07

Leedu president Valdas Adamkus saatis oma kaastunde avalduse kogu Eesti rahvale, milles kiitis Lennart Meri kui eeskuju.

Lennart Meri hakatakse mäletama kui tugevat võitlejat oma maa vabaduse eest. Koostöös Balti riikide liidrite ja Euroopa Liidu liikmetega, võitles Lennart Meri oma riigi suurema edu eest ja samal ajal ergutas Leedut ja Lätit jääma kokku ühise eesmärgi saavutamisel; edendama demokraatia põhimõtteid ja kasvama imetlusväärseks näiteks Ida-Euroopas. Ta oli nüüdisaegne poliitik selge nägemusega oma riigi kohast Euroopas.

Me tundsime President Lennart Meri kui erakordset andekat ja laia huvide ringiga inimest – kui kirjanikku, tõlkijat ja intellektuaali, diplomaati ja kõrgelt hinnatud ja andekat poliitikut, kelle suur armastus oma kodumaa ja selle vabaduse vastu kasvas juhtivaks täheks eesti rahvale ja poliitilistele liidritele.

Lennart Meri oli siiras Leedu sõber, kes mängis ajaloolist rolli sõbralike rahvaste ärkamisliikumises, mis taastas iseseisvuse ja aitas Eestil ja Leedul Euroopa demokraatlike riikide perre tagasi pöörduda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing