Valitsus: Meri oli Eesti esindusisik

Gert D. Hankewitz 14. märts 2006, 10:57

Järgneb valitsuse tekst muutmata kujul:

Lennart Meri presidendiaastad olid meie riigi uue ülesehituse aastad. Aastad, kui toimus üleminek turumajandusele ja demokraatiale, kui riiklikud institutsioonid omandasid oma näo, kui riik hakkas töötama 24 tundi päevas – kui kasutada Lennart Meri enda väljendit. Nendesse aastatesse mahub Vene vägede väljaviimine Eestist, eeltöö liitumiseks NATO ja Euroopa Liiduga.

Lennart Meri töö riigipeana kujundas presidendi rolli Eestis, täitis riigi ühe tähtsama institutsiooni tegeliku sisuga. President Meri oli Eesti esindusisik, Eesti Vabariigi eestkõneleja rahvusvahelistel foorumitel ja kogunemistel. Tal olid head isiklikud vahekorrad mitmete oma kolleegidega üle maailma. Ta oli igal tasemel oodatud ja heas mõttes kardetud esineja, vestluspartner ja otsustaja. Välispoliitikas oli ta võtnud oma tööks teadvustada väikeriikide rolli ja vältimatust rahvusvahelise olukorra stabiliseerimisel.

Lennart Meri presidendiaastad muutsid Eesti selliseks, nagu ta 21. sajandisse jõudis. Ka presidendiametile järgnenud aeg kulus riigile mõeldes. Seegi on olnud osaks ühest suurest Eestile elatud elust.

President Meri on alati oluliseks pidanud oma kodu Viimsi poolsaarel, Kabelineemel. See on üks rahvusvaheline kodu, mida on väisanud riigipead, ministrid, suursaadikud, mõtlejad, kümned ja kümned Lennart Meri isiklikud sõbrad. See on üks kaunis Eesti kodu.

Lennart Meri võib olla uhke, et temagi ehitatud riik on jõudnud saada nii tugevaks - esimest korda ajaloos - et ametist lahkunud riigipea võib surra vabas Eestis. Lennartil oli see õnn...

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing