Harju tänava suurtehing saab reedel teoks

Koit Brinkmann 15. märts 2006, 00:00

Tallinna antavast rahast saavad suurima osa Paal Juul Aschjemiga seotud firmad, kellele kuulub enamik krunte.

"Sisuliselt on firmad partnerid," ütles Aschjem, kes mõned aastat tagasi oli seotud Linstowi kaubanduskeskuse ehitusega Tallinnasse Ülemistele. Ta on seotud ka paarikümne investeerimisfirmaga Eestis.

Norrakas tänas telefonivestluses Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni tegevuse eest tehingu sõlmimisel. Mehe sõnul jäi vahetustehing Lasnamäe kruntide vastu ära, kuna Harju tänava kruntide hind kasvas hüppeliselt. "Oleme lõpuks jõudnud mõistliku hinnani," kinnitab Aschjem.

Kruntide kogupind on 2150 ruutmeetrit, seega tuleb ühe ruutmeetri hinnaks 70 000 krooni.

"Tõenäoliselt Tallinna kinnisvarahindajad ei pakuks sellist hinda," ütles Ober-Hausi Kinnisvara hindamisosakonna juhtaja Mare Pavelts. Tema sõnul võib paralleeli tuua Olümpia vastas oleva krundiga, mille müügihinnana on räägitud 30 000 kroonist ruutmeetri kohta, seda koos detailplaneeringuga.

"Selge mõistuse juures ei saa tegemist olla muu kui rahapesuga," lausus isamaaliitlane Toomas Tõniste. Tema andmetel osteti krundid omal ajal kümne miljoni krooni eest lootuses, et nendele saab detailplaneeringu teha.

OÜ Kinnisvaraekspert hindaja Margus Tinno hindas kruntide väärtuseks 74,8 miljonit krooni kaalutlusel, et krundid müüakse koos ehitusõigusega.

Delfi juhatuse esimehe Ville Jehe sõnul, kes 6-7 aastat tagasi vedas kinnisvarafirmas Uus Maa Harju tänava kruntidega seotud projekte ning oli ka ise üks kruntide omanikest, on õiglane, kui linn krundid ära ostab.

Hinna kohta märkis Jehe, et viis aastat tagasi oleks olnud odavam osta või oleks maade tagastamisel tulnud teha teistsugune otsus.

Tallinn peab tasuta võõrandamise üle läbirääkimisi ka riigiga, kellele kuulub neli krunti Harju tänaval. Abilinnapea Taavi Aas kinnitab, et on oodata positiivset tulemust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing