Napilt tuli võitjaks Peugeot

Ardo Kalda 15. märts 2006, 00:00

Autosid hinnati regulaarse hoolduse ja kuluvate varuosade hindade, tüüpvigade, kütusekulu, turvalisuse ja kindlustushindade järgi. Uurimus andis pildi sellest, milliste autode ülalpidamise hinnad on Eestis parimad.

Uuringu eesmärgiks polnud kahtlemata teada saada, milline uuritavatest on parim auto, vaid millist autot on odav pidada ja seda arvestades Eesti hindasid.

Uuringusse võtsime autod, millel tehase garantii lõppenud, kuid mis pole vanemad kui viis aastat. Seda seepärast, et auto oleks veel liisitav. Teine tingimus oli, et auto peab olema neljaukseline. Hinnaklassiks valisime mõistliku

150 000-200 000 krooni. Alguses oli plaanis 100 000kroonine hinnavahe, kuid mudelite, aastaarvude ja varustustasemete erinevused olid sel juhul juba väga suured.

Uuringu tulemus on kahtlemata enam kui üllatav. Nimelt ütlesid mitmed Eesti esinduste töötajad sellest uurimusest kuuldes, et on ju selge, mis margid selle võidavad - sakslased. Kõik kukkus aga välja totaalselt vastupidi, sest esimeseks tuli Prantsuse mark Peugeot ja tihedalt kannul kaks Jaapani marki Toyota ja Nissan. Võtmesõnaks oli selles uurimuses asjade hind, mitte see, kui mugav on mingi auto või kui kiireid ringiaegu ta mingil rajal sõita suudab. Sakslastele sai hävitavaks kindlustuse hind, kuid ka hooldus ja varuosad polnud kõige odavamad.

Kindlasti pole see uurimus lõplik tõde. Ehk on olemas autosid, mis lagunevad rohkem või millel vead üldse puuduvad, kuid see uurimus peaks olema tõele lähim variant, mis Eestis hetkel on. Üldise pildi erinevatest hindadest erinevate kasutatud autode kohta annavad aga koostatud tabelid küll ja aitavad ehk kedagi ka autoostuotsuse tegemisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing