Kohus karistas Vallo Jääratsit neljaaastase vangistusega

15. märts 2006, 14:47

Tallinna linnakohus mõistis Vallo Jääratsi ametiseisundi kuritarvitamise, narkootilise aine käitlemise ja ebaseadusliku jälitustegevuse eest 4 aastaks vangi.

Altkäemaksu võtmises mõistis kohus Vallo Jääratsi (33) tõendamatuse tõttu õigeks, teatas kohtu pressiesindaja.

Jääratsi kaaskohtualust Raimond Pärna (33) karistas kohus 3aastase vangistusega, millest tuleb reaalselt ära kanda 4 kuud. Altkäemaksu andmises mõistis kohus Pärna samuti tõendamatuse tõttu õigeks.

Tallinna linnakohus arutas Jääratsi ja Pärna süüasja kinnisel istungil, kuna protsessil puudutati politsei jälitustegevuse meetodeid.

Süüdistuse kohaselt sai Jäärats Keskkriminaalpolitsei narkokuritegude talituse ülemkomissarina 21. juunil 2002. aastal teada Eesti ja Soome keskkriminaalpolitsei poolt läbiviidavast narkokuritegevuse vastasest politseioperatsioonist Juliett ning teatas sellest Indrek Parmastole, kes omakord hoiatas Soome kurjategijaid ning operatsioon nurjus.

Jääratsit süüdistati ka selles, et ta andis Raimond Pärnale politsei- ja muudest andmebaasidest tulenevat ametialast informatsiooni, saades selle eest mitmesuguseid soodustusi. Ühtlasi ostis Jäärats Pärnalt kokku 200 g kokaiini ja müüs selle edasi Indrek Parmastole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing