PM: Andres Liinat kolib oma reisibüroo netti

15. märts 2006, 07:57

Hansapangast tuntud ärimees Andres Liinat avab peagi Eesti esimese online-reisibüroo, kust saab broneerida korraga piletitest kuni majutuseni välja.

Esialgu juba aasta alguses turule tulema pidanud portaal bookinghouse.net läbib praegu testimisperioodi ning «uksed tahetakse avada» aprilli keskpaigaks, kirjutab Postimees.

Kuigi meil ei ole internetist reiside ostmine veel eriti levinud, loodavad omanikud pärast esimest täisaastat jõuda Eesti viie suurima reisibüroo hulka ning teenida ka kasumit.

Portaali testversioonis katsetatakse majutuse, transpordi, reisikindlustuse ja lennupiletite broneerimist sisuliselt igasse maailma punkti.

Liinat tunnistas Postimehele, et sellest, kui palju inimesed Eestis ainult interneti vahendusel oma puhkust ja reise planeerivad, neil aimu ei ole. Samas usub ta, et tegemist on tõusva trendiga. «Veel viis aastat tagasi ei usaldatud ka internetipanku, kuid nüüd ei kujuta inimesed lihtsamate toimingute jaoks muud alternatiivi ettegi,» rääkis ta.

Bookinghouse.net pakub huvilistele pileteid, majutust ja muid reisiteenuseid sama hinnaga kui otsene teenusepakkuja.

Varjatud vahendustasusid hinnale ei lisata, küll aga tuleb broneerijal maksta kümne euro ehk 156 krooni suurust broneerimistasu. Lisaks broneerimistasule loodab reisifirma teenida veel vahendustasudelt, mida reisikorraldajad maksavad müüdud reiside arvult.

Uudseks teeb portaali tõsiasi, et ühtegi teeninduspunkti või kontorit sellel ei ole ning inimesed saavad firmaga suhelda kas internetis või 24 tundi avatud klienditoetelefoni vahendusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing