SEB: Eesti majandus jätkab 8-10% kasvu

15. märts 2006, 13:23

SEB ennustab oma värskes prognoosis, et suuremate välisvapustusteta suudab Eesti majandus jätkata lähiaastatel kasvu 8-10% tempos.

Võrreldes panga eelmise prognoosiga on see oluliselt parem väljavaade, mis ühtlasi eeldab pehmet maandumist ülekuumenenud eluasemeturul, kirjutab SEB täna avaldatud Kesk- ja Ida-Euroopa riikide majandusülevaates.

Inflatsioon Eestis paraku niipea 3% allapoole ei lange. Kui kütuseturul ka uusi järske hinnahüppeid ei tule, kergitab inflatsiooni kodumaine nõudlus ning pingeline seis tööturul. Täiendavad riskitegurid on võimalik gaasi hinna tõus ning riigi eelarvepoliitika, mis praeguse majanduskonjunktuuri tugeva seisu juures ei ole piisavalt range.

Raport hoiatab välisvõlgnevuste kasvu eest ? ühe rohkem kasutatakse rahastamiseks pangalaene, välismaiste otseinvesteeringute ja portfelliinvesteeringute osakaal on kahanenud 25%le varasema tosina aasta ca 80 protsendilt.

Raport hoiatab suure laenukoormaga kinnisvaraspekulante, et isegi tagasihoidlik intressitõus võib kaasa tuua suhteliselt suure korrektsiooni. Siis võivad riigi praegused ?nominaalsed probleemid muutuda juba rohkem reaalseks probleemiks,? kirjutab SEB.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing