Tartus algas linna kõrgeima hoone Tigutorni ehitus

15. märts 2006, 13:28

Täna alustab AS Linnaehitus Tartu kõrgeima hoone, Tigutorni ehitust, teatas ehitusettevõte.

Tigutorn on 23 korrusega elamu ja büroohoone, mis rajatakse Emajõe äärde Väike-Turu tänavale. Maja on projekteerinud Vilen Künnapu ja Ain Padrik ning ta moodustab tervikliku kvartali samade arhitektide poolt kavandatud Ahhaa keskusega.

Tigutorni kõrgus on 70 meetrit maapinnast, millele lisanduvad 13 meetri kõrgused tehnilised ruumid ja vaateplatvorm.

Linnaehituse juhataja Kalev Kase sõnul on maja spiraalse põhiplaaniga, mida rõhutab maja tipu keerduv vorm. ?Hoone ristlõige meenutab spiraalset teokarpi, mistõttu maja sai nimeks Tigutorn,? ütles Kalev Kase. ?Majast avanevad maalilised vaated Emajõele ja Tartu linnale,? lisas Kase.

Tigutorni esimesel kahel korrusel on büroopinnad, 3.-23. korrusel aga 85 korterit - 55 kahetoalist, 20 kolmetoalist ja 10 neljatoalist.

Kõrghoonele kohaselt on Tigutornis kaks lifti, fassaadipesusüsteem, suitsuvaba trepikoda ning automaatsed tulekustutussüsteemid. Tigutorni juurde rajatavas kolmekordses parkimismajas on 140 kohta. Kogu ehitise suletud netopind on 10656m².

Majja saab uue kodu 200 inimest. Tigutorni arendusprojekti maksumus on 240 miljonit krooni ja hoone valmib 2007. aasta lõpuks.

AS Linnaehitus ehituskontserni Eesti Ehituse kuuluv ettevõte. Eesti Ehituse kontserni ettevõtete käive oli 2005. aastal 1,67 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing