Ühispank tutvustab nelja uut investeerimishoiust

15. märts 2006, 15:14

SEB Eesti Ühispank tõi turule Ameerika, Ida-Euroopa ja Venemaa börsiettevõtete eduga seotud neli investeerimishoiust, teatas pank.

Nende investeerimishoiuste tootlused on seotud tormiliselt arenevate maade börsiettevõtete käekäiguga, kuid hoiuse põhisumma jääb kogu hoiuperioodi jooksul 100 protsenti kaitstuks. Hoiuseid saab avada nii eurodes kui ka USA dollarites. Eesti kroonid arvestatakse arvelduskontolt Eesti Panga poolt kehtestatud keskkurssi 15,6466 alusel, mis on kliendile soodsaim lahendus.

Investeerimishoiuste Uus Maailm alusvaraks on portfell, mis koosneb võrdsetes osades Ladina-Ameerika, USA ja Kanada juhtivatest aktsiatest. Ladina-Ameerika ettevõtete edu kajastab indeks, mis koosneb Hispaania börsil kaubeldavast 15 suurimast Brasiilia, Mehhiko ja Tsiili ettevõttest. Nendel riikidel on jätkuvalt hea majanduskasv, mida toetab nii suur rahvaarv, loodusressursside rikkus, kui ka poliitiliste riskide vähenemine piirkonnas. Portfelli tasakaalustamiseks on lisatud arenenud riikide USA ja Kanada börside laiapõhjalised aktsiaindeksid. Sama koostisega portfelli väärtus oleks möödunud 2 aasta jooksul kasvanud üle 70%.

Investeerimishoius Ida-Euroopa/Venemaa alusvaraks on portfell, mis koosneb Viini börsil kaubeldavatest Ida-Euroopa (75%) ja Venemaa (25%) aktsiaindeksitest. Neil turgudel on Ühispanga analüütikute hinnangul väga hea kasvupotentsiaal. Seda seisukohta toetab piirkonna jätkuvalt kiire majanduskasv. SEB analüütikud on andnud positiivse hinnangu piirkonna majanduse väljavaadetele ka lähiaastatel, mis lubab oodata head tootlust indeksiportfellidelt ka tulevikus.

Kõigi nelja hoiuse hoiuperiood kestab 2 aastat ja 16 päeva. Hoiustesse saab raha paigutada vaid 18. aprillini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing