CeBIT tutvustas tuleviku digielu

Enn Heinsoo 16. märts 2006, 00:00

Peamine uus nähtus sel aastal oli hall, kus sai proovida kõige värskemaid vidinaid ja tunda elu uuel, kõrgtehnoloogilisel ajastul. Eraldi alaüritusena kandis see nime "Digital Living" ehk digitaalne elu. Selle erinevus ülejäänud messist seisnes tõsiasjas, et just seal pakuti futuristlikku segu meelelahutusest, visioonidest ja infost käega katsutavana ning reeglina interaktiivsena.

Eile Saksamaal Hannoveris lõppenud messi peateemad n-ö traditsioonilisemal poolel olid mitmeotstarbelised tooted ja ühendlahendused. Sinna alla võib lugeda rikkalikult esindatud navigatsiooni, multimeediat ja mobiilsidet ühendavad seadmed. Samuti telefonid, mis kasutavad traadita sidet, töötavad IP-telefoni ja Skype'i kõnetoruna. Muidugi olid esindatud ka täiskomplekssed kontorite VoIP- ja WiFi-lahendused.

Väga palju võis silmata kaasaskantavad multimeediaseadmed. Riiulitel oli valik imepisikestest Hiina MP3-kuubikutest kuni taskusse mahtuvate telekateni välja. Makroevolutsioonilist hüpet ükski tootja selles valdkonnas siiski ei esitanud, aga suund oli selgelt tajutavalt selle poole, et üha enam funktsioone koondub ühte seadmesse.

Loomulikult saavutati CeBITil tähelepanu suurte numbritega. Heaks näiteks on Samsungi kaks uut telefoni SGH-i310 ja SCH-B600. Esimene neist näitab mobiilide maailmas teed kümnemegapikslise kaameraga ja teine kaheksagigabaidise kõvakettaga.

Uudistoodetest rääkides oli kindlasti oluline ka väga oodatud Microsofti Origami. See müstiline seade, mille kohta liikusid enne CeBITi messi kõiksugused kuuldused, on tegelikult üpris tavaline pisike arvuti. Selle ultramobiilse personaalarvuti juhtimine käib põhiliselt puutetundliku ekraani kaudu, ent seadme kõrvale pakuti väljapanekul ka USB- ja Bluetooth-klaviatuure.

Esimeste Origami versioonide protsessori jõudluseks on ligi 900 megahertsi, numbreid töötlevad Inteli väikese voolutarbivusega protsessorid. Operatiivmälu jääb masinal 500 megabaidi lähedale ja kõvaketast on erinevatel versioonidel 30 kuni 60 gigabaiti.

Ei saa öelda, et uus Origami oleks midagi täiesti uut ja erilist. CeBITi messilt võis leida ka mitmeid teisi pisikesi arvuteid. Üks hea näide rivaalidest on Flybook, mille tehnilised andmed teevad tasa selle natuke suurema kaalu ja mõõtmed. Aga vahe ei ole suur ja see pisike erinevus massis annab tegelikult ühe väga olulise lisa, nimelt on Flybookil klaviatuur.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing