Colliers vahendas Baltimaade suurima kontoripinna renditehingu

16. märts 2006, 16:47

Riias avatava Astras Biroji büroohoone suurimaks rentnikuks saab GE Money, 2300 ruutmeetrise büroopinna kasutamiseks sõlmis rendilepingu Colliers.

Kinnisvarafirma Colliers Internationali hinnangul osutab tehingu tähtsusele fakt, et varem pole ükski firma Baltimaades nii suurt büroopinda rentinud.

GE Money võtab täielikult enda alla mais avatava Astras Biroji kolmanda ja neljanda korruse. Rendilepingule kirjutati alla veebruaris, kuid Colliersi andmetel kavatseb GE Money lähemas tulevikus sõlmida täiendava rendilepingu ka kompleksi teise korruse kasutamiseks.

Seega kasvab GE Money renditud büroopind 3400 ruutmeetriseks. Astras Biroji kompleksis on büroopinda kokku 6670 ruutmeetrit. Kompleksi kogumaht on 7500 ruutmeetrit.

Suurimad renditud büroopinnad Tallinnas on 1600 ja 800 ruutmeetrit. Esimest kasutab FusionOne Pärnu mnt 102c asuvas büroomajas ja teist Ernst amp; Young Ametiühingute majas Rävala pst 4.

Eelmisel aastal võttis PricewaterhouseCoopers kasutusele 1000 ruutmeetrit büroopinda Vilniuses asuvas Victoria ärikeskuses ning Lidl 1100 ruutmeetrit L3 ärikeskuses. Enne seda, 2000. aastal rentis Deloitte Verslo keskuses 1000 ruutmeetrit büroopinda.

Riia on kujunenud Balti regiooni keskuseks, kus rahvusvahelised ettevõtted avavad oma esimese kontori, kommenteeris Colliers. Läti on senini ka ainus Balti riik, kus GE Money ja L?Oreali harukontorid tegutsevad. Microsofti, SONY ning Procter amp; Gamble?i Baltimaade peakontorid asuvad samuti Riias.

Prognooside kohaselt kasvab Riia büroopindade turg tänavu 31 670 ruutmeetri võrra, Vilniuse büroopindade turg 24 000 ja Tallinna turg 30 000 ruutmeetri võrra. See ei ole aga piisav, et rahuldada täiel määral nõudlus kõrgekvaliteetsete büroopindade järele, märkis Colliers.

Peale selle vaatavad rahvusvahelised firmad kontoripindade järele, mis oleks 500-1000 ruutmeetrit või rohkem. Fakt, et Riias pakutakse selliseid büroopindu küllaltki vähe, võib takistada välismaiste firmade tulekut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing