Keskkoolinoorte investeerimismäng laienes

16. märts 2006, 11:12

Kolmandat aastat toimuv keskkoolinoortele suunatud investeerimismäng laienes sellel aastal, teatas Tallinna börsi kommunikatsioonijuht Tex Vertmann.

Esmakordselt on võimalik lisaks Tallinna, Riia, Helsingi ja Stockholmi börsidel noteeritud väärtpaberitele kaubelda ka Vilniuse ja Kopenhaageni börsil noteeritud aktsiatega ning SEB Eesti Ühispanga fondidega.

Alanud investeerimismängus osaleb rekordiliselt ligi 2000 noort huvilist, samuti saavad mängus oma investeerimisalased oskused proovile panna ka Junior Achievementi majandusõpetajad.

Tallinna Börsi, Junior Achievementi, SEB Eesti Ühispanga, EBSi ja 2Day koostöös ellu kutsutud investeerimismäng kestab kuni 13. aprillini.

'Eelmisel aastal elavnenud väärtpaberiturg näitab kasvavat huvi investeerimise ja tuleviku tarbeks säästmise vastu. Selleks, et ette valmistada investorite tulevast põlvkonda ning tutvustada börsi toimimispõhimõtteid, pakume noortele võimalust kasvatada oma finantskapitali ja vara esialgu virtuaalselt,' selgitas 2Day projektijuht Lauri Elevant mängu eesmärki.

'Kuna käesoleval aastal saab kaubelda kõigi OMX turgudel noteeritud aktsiatega, siis annab see noortele väga hea ülevaate meie ja meie naaberturgudel toimuvast ja pakutavatest väärtpaberitest.'

Tehingute tegemine toimub reaalsete ost/müük hindade järgi, mida uuendatakse igal tööpäeval olenevalt konkreetse börsi sulgemisajast. Börsidel toimuva paremaks mõistmiseks ja edukamateks otsusteks on nii õpetajatele kui õpilastele kättesaadavad erinevad infomaterjalid ja analüüsid. Mäng on leitav internetilehelt: http://investor.2day.ee/

'Praktiliste oskuste andmine ning investeerimisest huvitatute juhendamine on äärmiselt vajalik targa ja aktiivse investorkonna pealekasvuks. Soovin noortele investoritele pikka meelt, sest soovitud tulu ei pruugi alati tulla üleöö. Olles pikaajaline investor, on vara kasvatamine kindlam.

Tallinna Börs omalt poolt hoiab Balti- ja Põhjamaade väärtpaberituru kättesaadavana ja atraktiivsena kõigile praegustele ja tulevastele investeerimishuvilistele,' sõnas Tallinna Börsi kommunikatsioonijuht Tex Vertmann.

Investeerimismäng toimub traditsiooniliselt kolmandat aastat järjest.
Eelmisel aastal jõudsid enam kui 800 noort investorit kasumisse ja nelja parima portfelli tootlus küündis ligi 60 protsendini, mängijaid osales eelmisel aastal 1200.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing