Euroopa Komisjon: Eesti peab firmad maksustama

ÄP 17. märts 2006, 00:00

Maksu- ja tolliküsimuste eest vastutav volinik Kov?cs teatas kirjas, et komisjon ei plaani teha mingeid muudatusettepanekuid ema- ja tütarettevõtte direktiivi seoses Eesti ja Euroopa Liidu õiguse vahel olevate vastuoludega, edastas Veskimägi.

Kov?cs rõhutas, et Eesti peab viima oma tulumaksuseaduse kooskõlla acquis'ga Eestile antud üleminekuperioodi lõpuks.

"Sellega peaks Eesti positsioon loodetavasti lõplikult selge olema ka meie pea- ja rahandusministrile. Mõlemad ministrid on mitmel korral väitnud, et üheks võimaluseks Eestis kehtiva ettevõtete tulumaksusüsteemi säilitamiseks on muuta praegu kehtivat ema- ja tütarettevõtte direktiivi," kommenteeris Veskimägi.

Tulumaksu lahenduste arutelu tuleb Veskimägi sõnul riigis käivitada kohe.

Res Publica on välja käinud ka konkreetse ettepaneku: maksustada ettevõtete aastatulu madalalt - vaid 5 protsendiga - ja teenida pigem sellelt, et paljud ettevõtjad otsustavad kolida Eestisse ja deklareerida oma tulu Eestis.

"Lisaks peame õigeks vähendada maksu eraisikutele makstavatelt dividendidelt, langetades selle 15 protsendi peale. Nii muutuks ettevõtluse maksukoormus kokkuvõttes minimaalselt ja Eesti muutuks ettevõtluskeskkonnana senisest veelgi atraktiivsemaks," lisas Taavi Veskimägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:50
Otsi:

Ava täpsem otsing