PM: Leedo praamid jätkavad saarte vahel sõitmist

17. märts 2006, 07:35

Saarte ja mandri vahel veavad reisijaid ka järgmised kümme aastat Saaremaa ärimehe Vjatšeslav Leedo laevad.

Majandusministeeriumi komisjon valis praamikonkursi võitjaks Saaremaa Laevakompanii tütarfirma Väinamere Liinid OÜ, kirjutab Postimees.

Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidele vedaja leidmiseks mullu välja kuulutatud ning eile lõppenud avaliku konkursi tulemuste kinnitamiseks on veel vaja vaid majandusminister Edgar Savisaare jah-sõna.

Seni saarte vahel sõitnud, Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii tütarfirma Väinamere Liinid OÜ oli konkursil ainus osaleja.

Majandusministeeriumi teatel sõlmitakse leping hiljemalt 31. märtsil kümneks aastaks, sest sellise tähtaja määrab ühistranspordi seadus. Samas on Virtsu-Kuivastu liinil võimalus leping lõpetada, kui Saaremaa sild peaks järgmise kümne aasta jooksul valmima.

Majandusministeeriumi nõuniku Heido Vitsuri sõnul on Väinamere Liinidega sõlmitavas lepingus uudsena kasutatud mõisteid periooditasu ja reisitasu, mis peavad tagama laevafirma kulude läbipaistvuse.

Vitsuri sõnul kujunesid hinnaläbirääkimised laevafirmaga keeruliseks, kuid viimaste päevade ajal õnnestus ministeeriumil hinda veel viis-kuus protsenti alla kaubelda.

'Eile veel särtsusid sädemed ja nii mõnigi mees ütles mulle, et nüüd me ajasime asja kraavi,' rääkis ta. 'Eks laevakompanii oleks tahtnud veel paar miljonit juurde saada, meil oleks võinud ka halvemini minna.'

Piletihinnad laevaliinidel jäävad vähemalt lähiaastateks samale tasemele ning Vitsuri sõnul ei tule hinna tõstmine ilmselt isegi kõne alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing