PM: Opositsioon ähvardab Harju tänava kruntide ostmise vaidlustada

17. märts 2006, 07:42

Täna, kui linn sõlmib Harju tänava kruntide omanikega ostu-müügilepingu, kaaluvad volikogu opositsioonierakonnad võimalust vaidlustada otsus halduskohtus.

Eile esitasid opositsioonierakonnad avalduse tehingu uurimiseks Põhja politseiprefektuuri majanduskuritegude talitusele, kinnitades, et kruntide hinnaläbirääkimistel on Tallinna esindajad ilmselt tegutsenud korruptiivsetel eesmärkidel, kirjutab Postimees.

'Minu hinnangul on see keskerakondlik rahapööritamine, mis pole mitte üksnes juriidiliselt lubamatu, vaid ka eetiliselt jõhker näkkuirvitamine neile, kes leiavad, et linna rahaga tuleb säästlikult ümber käia ning kahjutegemist vältida,' leidis Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus.

Siiski ei osanud Pentus öelda, millise karistusseadustiku paragrahvi alusel peaks majanduspolitsei süüteomenetlust alustama.

Tallinna abilinnapea, kes Harju tänava kruntide omanikega ostukõnelusi pidas, ütles, et linnavolikogu otsust ei saa anda majanduspolitsei menetlusse. 'Aga ega meil midagi varjata ole,' väitis ta. 'Majanduspolitsei võib tulla ja kõiki pabereid uurida.'

Opositsioonipoliitikud juhtisid tähelepanu asjaolule, et ülemöödunud kuul hindas OÜ Kinnisvaraekspert nende kuue Harju tänava kinnistu turuväärtuseks 74 800 000 krooni, mis on poole vähem, kui linn nende eest tahab maksta.

'Turuhind ei tähenda veel müügihinda,' väitis Aas. 'Müügihind on kujunenud pikaajaliste läbirääkimiste tulemusel.'

Ärimees Heldur Meerits, kellel on osalus kahes Harju tänava kruntide omanikfirmas, ütles Postimehele, et ühe hindamisakti alusel poleks tehingut sündinud. 'Oskame ikka ise ka arvestada ja teame, mis need krundid väärt on,' sõnas ta. 'Vähema raha eest poleks me neid lihtsalt müünud.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing