PM: Suurettevõtjad riisusid koore riigi turismiraha jagamisel

17. märts 2006, 07:52

Suurettevõtja Rein Kilk, Haapsalu mudaärimees Urmas Sukles ja mõisnik Imre Sooäär said suurima osa 53,2 mln kroonist, mille EAS turismi edendamiseks jagas.

Kilgi, Suklese ja Sooääre firmad olid nende 61 äriühingu seas, kes esitasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) taotluse turismitoetuse saamiseks. Põhjaliku hindamissõela läbis üheksa äriühingut, kelle vahel 53,2 miljonit krooni ära jagati, kirjutab Postimees.

Turismitoetuste saajate seas olid ülekaalus Eestis tuntud ja jõukad ettevõtjad, kes teatasid Postimehele, et nad peavad enda valimist põhjendatuks, sest on projektide väljatöötamisel kõvasti vaeva näinud.

Nii Rein Kilgile kuuluv Ateena Maja OÜ kui ka Haapsallu Thalasso SPA Fra Mare keskust rajav Sukles said mõlemad 10 miljonit krooni.

Veidi vähem – 9,9 miljonit krooni – sai Riigikogu liige Imre Sooäär Pädaste mõisa arendamiseks ning AS Otepää Golf uhke golfiväljaku rajamiseks. Raha jaotamisel jälgiti põhimõtet, et projekt parandaks turismitoodete kvaliteeti ja suurendaks rahvusvahelist konkurentsivõimet.

Nii plaanib näiteks Tartu suurärimees Rein Kilk Tartus asuvast Athena majast, kus varem asus kuulus restoran Volga, ehitada konverentsi- ja kultuurikeskuse. Projekti nõustaja Viljar Pohhomov nentis, et Athena maja pole mitte ainult Eesti, vaid ka Euroopa mõistes unikaalne hoone.

Samas oli näiteks Tartu suurärimees ja AS Estiko omanik Neinar Seli pettunud, et ehkki tema rajab Tartusse 670 miljonit krooni maksva uue ärikompleksi, kuhu tuleb ka konverentsikeskus, ei saanud ta toetust, vaid oli esitosina viimane.

Kuid miks saavad riigilt toetust just suuremad ettevõtted, kel peaks endal raha olema? EASi turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktor Erki Peegel vastas, et suurärimehed suudavad teha Eesti turisminduse arengu jaoks mõjukamaid projekte ja viia need igal juhul ellu.

Üheksa turismitoetuse saaja hulgas olid näiteks ka skulptor Tauno Kangro ja koos abikaasa Toomas Hendrik Ilvesega Viljandimaal talu pidav Evelin Ilves (OÜ Ermamaa).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing