Baltika aktsiast võeti kasumit

Peeter Teder 20. märts 2006, 00:00

Kuigi Tallinna börsil olid reedel ka mõned tõusvad aktsiad, oli meeleolu siiski pigem negatiivne.

Neljapäeval 3,5 protsenti odavnenud Baltika aktsiast võeti kasumit ja aktsia jätkas reedelgi kukkumist, olles suurim kukkuja kogu börsil. Väärtpaberi hind langes 3,6 protsenti ja oli 203,72 krooni (13,02 eurot). Baltika käive oli igati soliidsed 15,0 miljonit krooni.

On huvitav, et nii suure müügihuvi juures suutis Baltika aktsia siiski vältida 5protsendilisest langusest suuremat kukkumist. See näitab, et turul leidub veel ostjaid, kes soovivad n-ö Baltika rongi peale hüpata. Mina ise arvan, et selle rongi peale hüppamiseks võib olla juba hilja. Viimase kuu aja jooksul on Baltika üritanud korra murda 230 krooni vastupanutaset, kuid on sealt tagasi langenud. Arvan, et lähiajal minnakse pigem testima 200kroonist toetustaset. Hinna langus ei ole aga Eesti fondide huvides ja ilmselt on just nemad need, kes aktsia hinda hoida püüavad. Fondide ostuhuvi ja väikeinvestorite müügihuvi ongi usutavasti see, mis lähiajal Baltika aktsia hinna suuna määrab.

Käibe poolest teisel kohal oli Tallinki aktsia, millega sooritatud tehingute maht ulatus 8,1 miljoni kroonini. Tallinki aktsia hind tõusis 0,2 protsenti ning väärtpaber maksis 71,35 krooni (4,56 eurot).

Kerge ostuhuvi ei luba veel küll eriti Tallinki aktsia tõusutrendist rääkida, kuid tundub, et suurt ja jätkuvat müügihuvi enam pole. Müüjad lasevad aktsiatel vaikselt turule tilkuda ja see turgu ära ei solgi ehk laseb aktsial rahulikult oma praeguste hinnatasemete ümber tiksuda. Võib-olla kujuneb sellest varsti ka tõusutrend. Peaksid ju müüjad ükskord oma aktsiatest lõpuks ka lahti saama. Igatahes paistab tulevik minu arust Tallinkile roosilisem kui Baltikale.

Enim tõusis Tallinna Kaubamaja aktsia, mis kerkis 2,1 protsenti. Aktsia maksis 297,13 krooni (18,99 eurot) ja selle käive oli 1,4 miljonit krooni.

Kaubamaja aktsia tõusu suhtes teeb mind jätkuvalt murelikuks aktsia vähene kaubeldavus. See tähendab, et aktsia hind võib jääda lähiajal väga kõikuvaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing