Dollaril kahe kuu suurim langus

Peeter Teder 20. märts 2006, 00:00

Dollar tegi eelmisel nädalal läbi oma viimase kahe kuu suurima languse, sest makromajandusnäitajad viitasid võimalusele, et USA keskpank Föderaalreserv võib tõsta oma intressi 5 protsendi kanti.

USA valuuta kukkus 2,6 protsenti Jaapani jeeni ja 2,4 protsenti Euroopa ühisraha euro suhtes. Statistilised andmed, mis näitasid inflatsiooni ja jaemüügi aeglustumist, sundisid kauplejaid tagasi tõmbama panuseid sellele, kui kaugele Föderaalreserv oma intresside tõstmisega praeguselt 4,5 protsendi tasemelt läheb.

"Intressimäärade eelis, mis USA dollaril on viimasel ajal olnud, on viimastel päevadel järsult vähenenud," ütles Barclays Capitali valuutastrateeg Steven Englander.

Samal ajal, kui kauplejad tõmbavad tagasi ootusi USA intresside tõusu suhtes, suureneb tõenäosus, et Jaapani ja Euroopa keskpangad intresse tõstavad. JPMorgan Chase ja UBS ennustavad, et Euroopa keskpank tõstab aasta lõpuks intressi 3,25 protsendini. Barclays Capital ennustab, et järgmine intressitõste tuleb juba pigem mais kui juunis.

USA valitsuse võlakirjade ja Saksamaa valitsuse võlakirjade tulususte vahe on viimase pooleteise kuu väikseim.

USA intressifutuuride hinnad näitavad, et turg ootab Fedi intressi tõusu 4,75 protsendile märtsi lõpus. Maikuise intressitõusu tõenäosuseks hinnatakse 76 protsenti varasema 90 asemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing