Alexela ostab kõik Hydro Texaco Balti riikide tanklad

20. märts 2006, 11:13

Alexela Oil ostab Hydro Texaco Balti riikide äritegevuse, omandades kokku 58 Uno Xi tanklat.

Suurima Eesti kapitalil põhineva kütuse jaemüüja Alexela ja Hydro Texaco kokkuleppe kohaselt ostab Alexela Hydro Texaco Eesti, Läti ja Leedu tütarfirmad.

Kokku omandab Alexela kolmes riigis 58 Hydro Texaco tanklat. Kuni kahe aasta jooksul jätkavad need tegevust Uno X kaubamärgi all, teatasid ettevõtted täna ühisavalduses.

Tehingu hinda pooled ei avalikusta. Alexela ja Hydro Texaco teatel saab tehing juriidiliselt teoks lähikuudel, pärast konkurentsiametilt koondumisloa saamist.

Alexela juhatuse esimehe Heiti Hääle sõnul on sisuliselt tegemist ühinemisega. 'Meie nägemuses ühinevad siin mõlema firma tuntud kaubamärgid, lojaalne kliendibaas ja turukogemus. Kuna Hydro Texaco on korralikul positsioonil kõigis kolmes Balti riigis, tekib Statoili ja Neste järel meie turgudele suuruselt kolmas kütuse jaemüüja,' ütles Hääl. Tema sõnul tingis kahe jaemüüja konsolideerumise kliendinõudlus.

Hydro Texaco president Karsten M. Olesen ütles, et firma on edukalt üles ehitanud hea asukohaga teenindusjaamade võrgustiku ja kasvatanud püsiklientide baasi Balti riikides, kuid kasumlikkus pole vastanud ootustele.

'Kasvavad kinnisvarahinnad muudavad kõigi operaatorite jaoks võrkude laiendamise keeruliseks. Pikaajalise kasumlikkuse võti seisneb turgude konsolideerumises ja me nägime Alexelaga head võimalust seda saavutada,' lisas ta.

Hydro Texaco sõlmis Alexelaga ka pikaajalise varustamise ja tehnoloogia alase lepingu kindlustamaks Texaco ja Havoline õlide jätkuva müügi Balti riikides.

Tehingut finantseeris Hansapank. Alexela nõustajad mitu kuud ette valmistatud tehingus olid investeerimispank United Partners ja advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius.

Kütuse jaemüügiettevõte Alexela asutati 1993, firma kuulub juhtkonnale. Firma mullune auditeerimata käive oli 445 mln kr. Eestis 25 tanklat omavas Alexelas töötab 138 inimest.

Hydro Texaco korraldab teenindusjaamade tegevust ja tegeleb kütuse jaemüügiga Norras, Taanis, Eestis, Lätis ja Leedus. Hydro Texaco mullune auditeerimata käive Eestis, Lätis ja Leedus oli 69 miljonit eurot (1,08 mld kr). Ettevõtte orienteeruv turuosa Eestis on 12%, Leedus 4% ja Lätis alla 1%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing