EPL: Õlireostus ähvardab saastata Tallinna rannad

20. märts 2006, 07:16

Uppunud kaubalaevalt Runner-4 pärinev õlireostus oli eilseks õhtuks jõudnud Tallinna lahte, vähem kui kilomeetri kaugusele Pirita rannahoonest.

Võrreldes laupäevaga olid reostustõrjelaevad liikunud Pirita muulide vastast otse rannahoone lähedusse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile õhtul oli merereostus kaldale kõige lähemale jõudnud Viimsi vabaõhumuuseumi juures, kus pruuni reostusega määritud jääsupist moodustunud laigud võisid silma järgi hinnates olla umbes paarisaja meetri kaugusel rannast. Määrdunud mulje jätnud jääsupi ja ranna vahel ajas oma igapäevaseid asju luigeparv, kes läheduses olevast reostusest kuidagi välja ei paistnud tegevat.

Põhja-Eesti päästekeskuse Ida-Harju päästeosakonna juhataja Tõnis Pajo sõnas, et eilse seisuga otsest ohtu ühelegi Tallinna rannale veel ei olnud. “Praegu on reostus jäätükkide vahel ja jää sisse imbunud, sest vahepeal oli meil soe ilm. Rannas seda veel ei ole ja enne ta sinna ei jõua, kui jäätükid eest ära ujuvad või ära sulavad. Ka see ei ole veel kindel, kas õli ikka jõuab Pirita randa või uhub tuul selle minema.”

Kuid kui reostus peaks ühel hetkel ka Pirita supelranda jõudma, on seda sealt Pajo hinnangul siiski suhteliselt lihtne kokku korjata.

Merelt lähenevale reostusele reageeris ka Tallinna linn – linnapea Jüri Ratas kutsus tänaseks kokku ümarlaua, kus linna esindajad arutavad reostuse koristamist koos päästeameti ja piirivalveameti esindajatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing