PM: Jäätmekäitlejad pöörasid euroraha jagamise pärast tülli

20. märts 2006, 07:39

Eesti Jäätmekäitlejate Liitu koondunud ettevõtetele ei meeldi ELi abiraha jagamise kord, mis ei arvesta jäätmekäitluses väljakujunenud jõuvahekordi.

Kuu aega tagasi saatis jäätmekäitlejate liit Keskkonnainvesteeringute Keskusele (KIK) järelepärimise Kiiule vanade kineskoopide töötlemistehast rajava ASi WeeRec kohta. Ühendus tundis huvi, miks KIKi kaudu Euroopa Regionaalarengu fondist viis miljonit krooni toetust saanud ettevõte ei korraldanud rahade kasutamiseks ja seadmete ostuks riigihanget, nagu sätestab üldine kord, kirjutab Postimees.

Jäätmekäitlejate närvi ajas mustaks asjaolu, et KIK eraldas raha uustulnukale, samal ajal on erinevate andmekandjate hävitamisega tegelev Infokaitsesüsteemide OÜ rajamas oma kineskoopide lõikeliini ilma riigi toetuseta. Oluliselt suurema projekti tulek tähendab seda, et Infokaitsesüsteemide OÜ investeering võib korstnasse lennata.

KIKi programmikoordinaatori Helen Sule sõnul on WeeReci puhul kõik asjad korras. Kuna neile eraldatud toetussumma on väiksem kui 50 protsenti koguinvesteeringust, pole riigihangete seaduse mõistes WeeRec ostja.

ASi Kuusakoski juhatuse esimehe ja jäätmekäitlejate liidu aseesimehe Ilmar Jõgi sõnul on toimuv siiski kummaline, kuigi seadusetähte on ilmselt järgitud. 'Kui riik hakkab samade reeglite järgi laiali jagama kogu seda 52 miljardit krooni, mis riiklikus arengukavas ette nähtud, siis hakkab palju nalja saama,' ütles ta.

Jõgi lisas, et jäätmekäitlejate liit kavatseb algatada riigihangete seaduse muutmise, et karmistada kontrolli eurorahade kasutamise üle. Arutelu selles küsimuses on kavandatud 7. aprillil toimuvale liidu üldkoosolekule.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing