Reklaamifirma kogub Meri mälestusveebilehega e-posti aadresse

20. märts 2006, 14:46

Veebilehte, kus saab Lennart Meri mälestuseks küünla süüdata, peab internetireklaamiga tegelev OÜ Infolevi.

Veebilehel eesti24.ee saab iga soovija oma e-postiaadressi sisestamisel süüdata küünla 14. märtsil surnud president Lennart Meri mälestuseks. Valida saab viie erinevat värvi küünla vahel, teatas Postimees.

Veebilehe omanik Infolevi tegeleb oma kodulehe andmetel disaini, reklaamikandjate valmistamise, andmebaasidel põhinevate süsteemide arendusega ning tavalise ja internetireklaamiga.

Mälestuslehel on mainitud, et inimeste e-postiaadresse sel lehel ei avaldata.

Infolevi juhataja Erki Kukk kinnitas, et firma ei kavatse Meri mälestuslehel saadud enam kui 20 000 aadressi kommertseesmärkidel kasutada.

'Aadress tuleb kirja panna selleks, et vähegi vältida võimalust, et üks inimene hakkaks süütama näiteks sadat küünalt,' ütles Kukk.

Samas ei välistanud Kukk, et kui tulevikus peaks tekkima vajadus avada sarnane mälestusleht mõne teise kurva sündmuse puhul, saab kogunenud aadresse kasutada inimeste teavitamiseks.

Andmekaitseinspektsiooni avalike suhete nõuniku Tago Holstingu sõnul pole aadressi loovutamises midagi hullu. Inimesed vahetavad tänapäeval oma aadresse tihedamini kui sokke, lisas ta.

Täna lõunaks oli Meri mälestuseks veebilehel küünla süüdanud 22 449 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing