Haldusmoodul hoiab arvuteil silma peal

Lauri Levo 21. märts 2006, 00:00

Pagaritööstus Fazer Eesti AS valmistab aastas ligi 7800 tonni pagaritooteid, mida veetakse rohkem kui 800-le kliendile üle maa. Firmas on 125 arvutitöökohta ja mitmeid allüksusi, mille igapäevane tööshoidmine vajab tõsist pühendumist. Fazeri IT-juhi Kalev Soosaare sõnul tuli ühel hetkel emafirma poolt otsus hakata 3StepIT Eesti kontori kliendiks. Kuna soomlaste arvates oli IT-toodete liisimine mõttekam kui nende päriseks ostmine, võetigi 3StepIT enda IT-partneriks.

Seadmete liisinguga sai Fazer 3StepIT-lt veebipõhise arvutite haldusmooduli. "Kuna meil on hästi palju allüksuseid, siis 3StepIT haldustarkvara abil on muutunud ülevaade arvutiseadmetest lihtsamaks," lausub Soosaar. Teame kiirelt, millise konfiguratsiooniga, milline arvuti, kus asub või millal arvuti eluiga otsa saab, lisab ta.

Fazeri enam kui sajast arvutitöökohast on haldusmoodulisse kantud need, mis on soetatud 3StepIT kaudu. Lõppkasutaja jaoks on haldusmoodulisse andmete sissekandmine Soosaare sõnul lihtsaks tehtud. 3StepITst ostetud arvuti või muu seade on juba haldusmoodulis olemas. Peab vaid lisama, kus arvuti täpselt asub ja kes seda kasutab.

3stepIT moodulis saab Soosaare sõnul teha praktiliselt kõike, mis on seotud seadmete parameetritega - ära on toodud isegi IT-kaupade kvartalimakse.

"Meie jaoks on kõige rohkem kasu konkreetsest ülevaatest selle kohta, kus firma allüksuses arvuti on, mis on selle parameetrid, kui suur on rendimakse, kes on kasutaja ja millal lõppeb rendiperiood," kinnitab Soosaar. Selge see, et haldusmoodul täidab seda paremini oma eesmärki, mida suurem arvutipark on ettevõttel, lisab ta.

IT-rent ei sobi pisikestele firmadele - soetatava tehnika miinimummaksumus on üle 50 000 krooni. Rendiperioodi lõpus ostetakse välja 10-20% riistvarast, ülejäänu antakse rendifirmale tagasi ja renditakse uued seadmed. Uusi seadmeid saab kerge vaevaga soetada ka rendiperioodi ajal. 3Step IT kõrval pakub oma äriklientidele arvutitöökohtade üürimise teenust ka Elion.

3StepIT müügidirektori Aivar Krausi sõnul on haldusmoodul loodud klientide kogemuste järgi ja sinna ühendati nii finants- kui ka tehniline info.

Haldusmoodul sisaldab erinevaid vaateid ja raporteid IT-juhile ja finantsjuhile. Arvestust saab pidada kasutajate, asukohtade, kulukohtade ja projektide järgi.

Samuti on haldusmooduliga võimalik teha automaatset tarkvaraauditit. Lisana pakutav Profileri nimelise tootega saab ülevaate kogu arvutipargist. Täna kasutab haldusmoodulit üle tuhande kliendi enam kui 300 000 arvutiga.

Telekommunikatsioonifirmadele arveldustarkvara lahendusi pakkuva OÜ Terabill juhatuse liikme Teet Lõhmuse sõnul arendasid nad laomooduli arveldustarkvara külge seetõttu, et teenuse pakkumisel tuleb kliendile antavad seadmed ka aktiveerida, ja seadmete infot on parem hoida ühes süsteemis.

Iga sisseostetava seadme juures märgitakse ära ka selle seerianumber, MAC-aadress (tootja poolt arvuti võrgukaardile omistatud unikaalne riistvaranumber), lisavalikuna ka põhivara number.

Veebipõhine integreeritud laomoodul modelleerib Lõhmuse sõnul elu ennast, andes reaalajas ülevaate, kus mingi seade hetkel paikneb, kui palju on seadmeid ladudes, rendil, mingil perioodil müüdud või maha kantud.

Ka seadmete müük ja amortiseerimine teostatakse laomoodulis. "Ülevaatlik haldusmoodul on vajalik firmas, kus on märkimisväärses koguses seadmeid, mille liikumist, seisundit ja väärtust on tarvis jälgida," ütleb Lõhmus. Eriti kasulik on see tema sõnul hajusa struktuuriga ettevõtete korral, nagu mitmes eri regioonis paiknevad allüksused.

Tihti on Lõhmuse ütlusel otstarbekas pakkuda klientidele põhitoote või -teenuse kõrval ka lisaväärtusi.

"Haldusmoodul ei asenda kindlasti ettevõtte raamatupidamise tarkvara, pigem on ka Terabilli puhul see koos arveldustarkvara süsteemiga pakutav lisaväärtus," kinnitab Lõhmus.

"Raamatupidamises tehakse kalendrikuude lõikes koondkanded, kuid seadmete haldus toimub arveldustarkvara laomoodulis," lisab ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing