Intel lubab personaalsemat ja mobiilsemat internetti

Indrek Kald 21. märts 2006, 00:00

Intel toob turule uue põlvkonna Centrino sülearvuti tehnoloogia, ühekiibilise Wi-Fi/Wimaxi vastuvõtja ja Wimax-kaardi.

2007. aasta esimesest poolest saadaval olev uus Centrino tehnoloogia koodnimega Santa Rosa tagab parema jõudluse ja graafika, traadita ühenduse, andmete turvalisuse ja kasutusmugavuse.

Santa Rosa sisaldab varasemast võimsamat mikroprotsessorit ja paremat graafikakaarti, WiFi adapterit ning täiendatud haldus- ja turvalisuslahendusi.

Inteli uutes ideearvutites on integreeritud Wimaxi ja traadita laivõrgu WANi tehnoloogiad, kõvaketta varundamise võimalused ja digiTV-vastuvõtja.

Aasta teises pooles müüki ilmuv Wimaxi kaart võimaldab Wimaxi kasutamist sülearvutis. Lisaks esitles Intel esimest ühekiibilist Wi-Fi/Wimaxi vastuvõtjat, millega leiab traadita võrgu igal pool maailmas.

Arvutitootjad hakkavad pakkuma Inteli uut, väikefirmadele ja kodukasutajatele mõeldud salvestusplatvormi SS4000-E.

See võimaldab väikefirmadel salvestada kuni neli terabaiti infot. Platvorm lihtsustab andmete salvestamist ja hoidmist ühes kohas ning tagab mitmetele kasutajatele üheaegse andmetele ligipääsu.

Inteli uus salvestusplatvorm kasutab Intel XScale 80219 protsessorit. Seade mahub ära kodusele raamaturiiulile ja selle saab arvutiga ühendada gigabitt-Ethernet võrgu abil. Platvorm tagab andmete varundamise ja taastamise terves arvutisüsteemis.

SS4000-E maksab Inteli müügikanalites 700-2000 dollarit (9200-26 000 kr).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing