Eesti Pank: Eurole üleminek nõuab stabiilse majanduspoliitika jätku

Gert D. Hankewitz 21. märts 2006, 14:30

Eesti Pank nõustub rahandusministeeriumi uuest majandusprognoosist lähtuva järeldusega, et euroalaga liitumine 2007. aasta alguses on vähetõenäoline.

Seda viimasel poolaastal prognoositust kõrgemal püsinud inflatsiooni tõttu, teatas panga pressiteenistus.

“Arvestades Eesti kiiret majanduskasvu ja hinnataseme lähenemist Euroopa Liidu keskmisele ei ole prognoositud hinnakasv veel märk sellest, et Eesti majanduse tasakaal on ohus,” sõnas Eesti Panga president Andres Lipstok.
“Küll aga on eurole üleminekuks vajaliku hinnastabiilsuse kriteeriumi täitmine antud prognoosi taustal keeruline,” lisas Lipstok. Eesti Pank avaldab kevadise majandusprognoosi aprilli lõpus.

Lipstoki sõnul ei põhjusta euroalaga liitumise võimalik lühiajaline nihkumine Eesti majandusele olulisi probleeme, juhul kui Eesti jätkab usaldusväärse majanduspoliitikaga.
Positiivseks tuleb pidada 2006. aastaks planeeritavat valitsussektori eelarve ülejääki, mis rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt ulatub 1,8 protsendini SKP-st. Eesti hetke majanduskasvu arvestades peabki 2006. aasta eelarve ülejääk olema vähemalt samal tasemel kui 2005. aastal.

Kui käesoleva aasta sügisel otsustakse Eestit euroala liikmeks mitte kutsuda, siis on inflatsioonitempo alanemisel võimalik Eestil uut hindamist küsida juba 2007. aasta esimeses pooles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing