Esimesed Jaapani pensionärid asuvad Eesti külasse elama kolme aasta pärast

21. märts 2006, 13:40

Jaapani ärimees Toshio Kawabe loodab, et tema poolt ehitatavasse pensionäride külla Lääne-Virumaal seavad esimesed jaapanlased end sisse kolme aasta pärast.

Tänane Virumaa Teataja kirjutab huvist Jaapani ärimehe Toshio Kawabe rajatava Jaapani pensionäride küla vastu. Kawabe on enda väitel näidanud Kadrina vallas ostetud kinnistuid juba sadadele rahvuskaaslastele. Ta loodab, et esimesed jaapanlased saavad end Lääne-Virumaal sisse seada kolme aasta pärast.

Tervisesalonge pidava kompanii jõukas president Noriko Matsumoto Tokyost on Eestis käinud juba 11 korda, ning olgugi et tal on Tallinnas korter olemas, otsustas ta ka Kihlevere kanti rajatavasse jaapanlaste külla puhkemaja ehitada.

“Siin on nii kaunis loodus ja toredad inimesed,” räägib nooruslik ja rõõmsameelne Matsumoto, kes nimetab end romantikuks. “Leian, et ma saan siin osta oma unistusi. Eestisse tulles tunnen kohe sellist erilist head tunnet.” Selle nädala alguses Virumaal viibiv Matsumoto plaanib taas Eestisse naasta juba paari kuu pärast.

Turismi- ja puhkuseäriga tegelev Keiichi Kokue Tokyost on samuti osa oma tulevikust otsustanud siduda Lääne-Virumaaga. “Kui me siia tuleme, siis justkui kõik mured kaovad ja tunneme tervist tulvamas,” räägib Kokue.

Jaapani ärimehe Toshio Kawabe firmadele kuulub Kadrina vallas Kihlevere mõis koos seda ümbritseva maaga ja mitu kinnistut lähedastes külades. Kawabe plaanib Virumaal välja arendada kõrgklassi puhkepiirkonnad, kuhu lisaks eramutele tulevad ka täiskasvanute kool, tervisekeskus, kauplused ning muu eluks ja puhkuseks vajalik.

“Jaapanis elab 25 miljonit üle 60-aastast inimest, igal aastal tuleb miljon sellist inimest juurde,” räägib Toshio Kawabe. “Seetõttu soodustab Jaapani valitsus meie seenioride mõne aja pikkust elamist teistes maades.”

Kawabe sõnul on pensionile jäänud jõukate jaapanlaste jaoks väga tähtis kusagil mujal aeg maha võtta ja puhtas looduses rahulikult eluõhtut nautida, sest äri tehes on kogu aeg olnud väga kiire. Eesti kliima ei erine oluliselt Põhja-Jaapani omast.

Kuid need külad ei ole mõeldud vaid jaapanlastele, osa maid müüakse ka Skandinaavia ja Lääne-Euroopa inimestele. Niisuguse küla ehitab Jaapani ärimees välja ka Haapsalu lähedale.

Kokku on planeeritud Kadrina valda luua elamistingimused kuni viiesajale inimesele. “Aga nad ei ela seal aasta ringi, vaid kaks-kolm kuud ja lähevad siis Jaapanisse tagasi,” selgitab Kawabe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing