Oracle kvartalikasum kasvas 42%

21. märts 2006, 09:49

Äritarkvaratootja Oracle majandusaasta kolmanda kvartali kasum kasvas 540 mln 765 mln dollarini (0,14 dollarini aktsia kohta), kirjutas uudisteagentuur Reuters.

Arvestamata ülevõtmistega seotud kulusid ja muid põhitegevusega seotud erakorralisi kulusid ulatus Oracle kasum 0,19 dollarini aktsia kohta, ületades analüüsikeskus Thomson Financial andmeil analüütikute keskmist prognoosi ühe penni võrra.

Müük tõusis veebruaris lõppenud kvartalil 18% ja ulatus 3,47 miljardi dollarini.
Uute tarkvaralitsentside müük ulatus möödunud kvartalis 1,1 miljardi dollarini (kasv 16%), äritarkvara müük ulatus 269 miljoni dollarini (kasv 77%). Kiire kasvuhüppe andis PeopleSofti omandamine möödunud aastal. Analüütikutele see aga muljet eriti ei avaldanud, kuna juba kaks aastat tagasi, kui Oracle ja Peoplesoft rivaalid olid, müüsid nad kahepeale kvartali jooksul kokku 270 miljoni dollari eest äri-tarkvararakendustooteid.
Andmebaaside tarkvara müüdi kvartaliga 827 miljonit dollari (kasv 4%) eest.

Oracle finantsjuht Safra Catz sõnul näitas lõppenud kvartal, et ettevõtte on muutunud tugevamaks. „Me ei tunne, et me kliente kaotame. Kui keegi võtab turuosa, siis oleme need meie.”

Pärast 2005. aasta jaanuaris toimunud konkurent PeopleSoft ülesostmist on Oracle omandanud veel ka Siebel Systems`i, Reteki kui ka mõned väiksemad tarkvaratootjad.
Kokku on firmal lühikese aja jooksul kulunud ülevõtmisteks juba ligi 20 miljardit dollarit.

Oracle on püüdnud ülevõtmistega paisutada oma aktsia hinda ja pakkuda konkurentsi Saksa äri-rakendustarkvaratootjale SAP AG.
Selline strateegia pole senini aga tulemust andnud. Konkurendi sõnul on firma ärikliendid mures, kuidas võib Oracle ülevõtmistuhin mõjutada ettevõtte toodete kvaliteeti.

Kauplemissessiooni ajal tõusis Oracle aktsia eile protsendi võrra, kuid pärast tulemuste avaldamist on aktsia järelkauplemises taandunud 3,8%, tasemeni 13,72 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing