PM: Linnapea keelas ametnikel koostatavate eelnõude vaatamise

21. märts 2006, 07:56

Tallinna linnapea Jüri Ratas keelas linnavalitsuse ja volikogu ametnikel ning linnavolinikel infosüsteemis koostamisel olevate eelnõude vaatamise.

Linnapea põhjendas seda info lekkimisega ajakirjandusse, kirjutab Postimees.

Linnapea Ratas alustas nõiajahti lekitaja leidmiseks umbes kuu aega tagasi, kui ta lasi ümber vahetada kasutajate paroolid. 15. märtsil allkirjastas linnapea käskkirja, millega võimaldas infosüsteemis juurdepääsu eelnõudele vaid umbes poolesajale ametnikule.

Juurdepääsuõigus jääb linnavalitsuse liikmetele ja nõunikele, linnaasutuste juhtidele, avalike suhete büroole, dokumendibüroo ja sekretariaadi ametnikele ja IT-spetsialistidele.

Linnavolikogu ametnikest saavad värskeid dokumente lehitseda vaid volikogu esimees, tema asetäitja ja mõlema nõunikud. Volinikud koostamisel olevaid dokumente enam ei näe. Juba praegu on hakatud sulgema ülejäänud ametnike juurdepääsu koostamisel olevatele päevakorrapunktidele.

Tallinna linnakantselei üldosakonna juhataja Anne-Mari Vunder ütles, et linnapea käsul muudab linna infosüsteemi hooldav AS Datel süsteemi 15. aprilliks nii, et koostamisel oleva istungi päevakorda ja päevakorrapunktide juurde kuuluvaid faile näeb ainult määratud ametnike ring. Linnapea seletusel tähendab see, et iga ametnik näeb vaid oma ametis valmivaid dokumente.

Postimehe andmetel on käskkirja väljaandmise põhjuseks mitmed ajakirjanduses, eriti Postimehes avaldatud teravad artiklid, mis käsitlesid linnavalitsuse päevakorda tulevaid teemasid.

Linnapea põhjendas infosüsteemi kasutajate ringi piiramist eelkõige sellega, et linnavalitsuse esmaspäevasele kabinetiistungile esitatakse tihti tooreid materjale, mis kolmapäevasele istungile ei jõuagi, kuid mille ajakirjandus jõuab suure kella külge panna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing