PM: Soome ajakirjandus: Eesti kasutas põhjanaabrit ära

21. märts 2006, 07:43

Soome ajakirjandus on heitnud eestlastele ette saamatust Tallinna külje alla jõudnud õlireostuse likvideerimisel.

Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat kurjustas oma eilses juhtkirjas, et eestlased ei jätnud soomlasi appi palumata mitte rahvuslikust uhkusest, vaid karmist majanduslikust arvestusest lähtudes – abipaluja peab ju arved tasuma, kirjutab Postimees.

Nii olevatki eestlased lehe hinnangul oodanud seni, kuni Soome ise reostuse likvideerimisel abi pakub, ning kuna oli oht, et sobivate tuulte korral võib reostus ka Soome rannikule jõuda, siis tulidki põhjanaabrid Eestile appi.

Vajadusel soomlastele abipalve edastama pidanud piirivalveameti peadirektor Roland Peets ei pea Soome ajakirjanduse etteheiteid põhjendatuks. Tema kinnitusel oli kohe pärast seda, kui kaubalaev Runner-4 kahe nädala eest Vaindloo saare lähistel uppus, siseministriga juttu sellest, et Eesti riik on nõus maksma, kui õlikoristamiseks on abi vaja.

Ta lisas, et soomlased jõudsid abi pakkuda veel enne, kui olukord tõsisemaks muutus. 'Kuid ei nemad ega meie teadnud, kas neist on abi või mitte, sellistes oludes oli see mõlemale esmakordne reostustõrjeoperatsioon,' sõnas Peets.

Samuti on kritiseeritud seda, et erinevalt Soomest tulnud reostustõrjelaevadest ei korjanud alles hiljuti valmis saanud Eesti laev EVA-316 merest tilkagi õli. Piirivalve teatel oli aga meie laeva rohkem tarvis Soome laevade ees jääd lahti lõhkuma.

Eilses Eesti Päevalehes lisas õlireostuse teemale poliitilist värvingut Tallinna kommunaalameti projektide ja uuringute osakonna juhataja Arvo Käärd. 'Esimene asi, mida linn teha saab, on Jumalat paluda, et tuul pöörduks ja kõik selle saasta siit Soome viiks, siis oleks see Soome riigi asi,' ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing