Seirelennul tuvastati reostuse jõudmine kalda lähedale

Gert D. Hankewitz 21. märts 2006, 15:13

Teisipäeval piirivalve seirelennu käigus kaldareostust ei avastatud, küll aga täheldati mitmeid kohti, kus reostus on jõudnud kalda lähedale rannikuvetesse.

Piirivalve seirelennu meeskond nägi reostunud alasid Prangi ja Aegna loodepoolse tipu lähistel, samuti täheldati reostuslaike Suurupi poolsaare läänepoolsel rannikul, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Seirelennu käigus avastas lennukimeeskond reostuslaike ka Muuga lahe keskel ning poole miili ulatuses Tammneeme traaversil. Lisaks oli kaubalaeva Runner-4 uppumiskoha lähistel näha väiksemat kergema kütusega reostunud ala. Esimesel võimalusel võetakse uutest avastatud reostuslaikudest ka proovid.

Põhja-Eesti päästekeskus ja keskkonnainspektsioon on alalises valmisolekus juhuks, kui reostus peaks jõudma rannikule.

Kuna rannikuala ümbritseva rüsijää seest ei ole võimalik õli korjata, siis teeb Põhja-Eesti päästekeskus hetkel ettevalmistusi aktiivseteks koristustöödeks reostuse jõudmisel kaldale. Päästekeskus peab läbirääkimisi kohalike omavalitsustega leidmaks kohta välisstaabi püstiseadmiseks ning saamaks logistilist tuge päästetööde läbiviimisel.

Reostuse liikumise pidevaks jälgimiseks ja selle ulatuse kaardistamiseks merel ja rannikul teostab piirivalve lennusalk jätkuvalt seirelende.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing