Toetuse abil hakkab ekspordikäivet kasvatama 20 ettevõtet

Gert D. Hankewitz 21. märts 2006, 15:58

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse rahastab 20 ettevõtet kokku 16,8 miljoni krooniga ekspordiplaanide elluviimisel, teatas asutus.

„Projektide koostamise tase on eelnevate voorudega võrreldes märgatavalt tõusnud,” hindas EASi tegutsevate ettevõtete divisjoni direktor Tõnu Sepp. „Toetatud ettevõtete seas on puidu-, ja metallitööstusettevõtteid, samuti ehitusettevõtteid ja mööblitootjaid. Plaanitakse siseneda või oma positsiooni tugevdada tavapärastel turgudel Skandinaaviamaades, teistes Balti riikides ja Venemaal, aga ka näiteks Jaapanis,” lisas ta.

Sepa sõnul prognoosivad kõik toetust saanud ettevõtted olulist ekspordikäibe kasvu, üle poole neist plaanib toetuse abil ekspordikäivet suurendada kaks aastat pärast projekti lõppu vähemalt 40 miljoni krooni võrra.

Sepp näeb, et tugevate taotluste esitamisele aitas kaasa ka EASi poolt mullu detsembris korraldatud ning rohket osavõttu leidnud eksportööride koolitus. „Et aidata Eesti eksportivate ettevõtete kandepinda laiendada, on 2006. aastal kavas koolitusi jätkata. Kindlasti on plaanis sari koolitusi just alustavatele eksportööridele,” selgitas ta.

Põhiosas Euroopa Liidu tõukefondidest finantseeritav ekspordiplaani elluviimise toetus aitab ettevõtetel katta turundusega seotud kulutusi: turunduskonsultatsioonide ja välisturu-uuringute tellimist, välismessidel osalemist, välisturu külastamist, sihtturule suunatud turundusürituste korraldamist ning reklaammaterjali valmistamist. Toetuse suurus on kuni miljon krooni, kuid mitte rohkem kui pool nimetatud kuludest.

Ekspordiplaani koostamise ja elluviimise toetamiseks on 2006. aasta eelarves 43 miljonit krooni, millest kasutamata on 26,2 miljonit krooni. Tänavu toimub veel kaks ekspordiplaani elluviimise toetuse taotlemise vooru tähtaegadega 17. aprill ja 14. august.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing