Koolitutvustus keevitusfestivali vormis

Koit Brinkmann 22. märts 2006, 00:00

"Külm on natuke," ütlevad laudade taga seisvad tüdrukud naeratades, "aga sooja suppi saab võtta nii palju, kui kulub." Soojaõhupuhur ei jõua tõesti suurt ja kõrget endist katlamajaruumi soojaks kütta. Tüdrukud esindavad õpilasfirmat. Silma hakkavad väikesed metallkarbid, ketid küljes. Tüdrukute sõnul on tegemist võtmehoidjatega, millesse saab panna kondoomid. "Siin kõrval jagatakse tasuta kondoome, aga kuhu see siis turvaliselt panna…" tehakse minuga müügijuttu. Selgub, et neljakümnekroonine võtmehoidja on tellitud Ameerikast.

Kõrvallaual müüakse nahast randmekaitsmeid, mis ka jäävad mul ostmata.

Liigun edasi, üleval valmistub üks DJ esinemiseks, all jagatakse tasuta jäätist. Ühes nurgas seatakse õhtuseks esinemiseks pille üles, teisel pool keevitatakse ägedalt. Lähemegi fotograafiga seda uudistama. Tallinna Tööstushariduskeskuse poisid lähevad fotograafi nähes õhinasse ning hakkavad oma keevitamisoskusi demonstreerima, nii et sädemed lendavad.

Sama kooli mehhatroonika eriala esimese kursuse õpilane Lauri Kubja, kes siin üritusel tutvustab koolis õpetatavaid erialasid, ütleb, et Tallinna Tööstushariduskeskus on väga hea kool. Uurin, kes või mis on mehhatroonik. Lauri viipab käega: "Meil on õpetaja ka siin." Mehhatroonika eriala juhtõpetaja Eduard Brindfeldt räägib, et tegemist on suhteliselt uue erialaga, mis ühendab endas mehhaanika, elektroonika ja informaatika eriala.

Vahepeal on keegi hakanud trumme taguma, meeste juttu ei kuule enam nii hästi. Brindfeldti sõnul on koolil tänu euroabile korralikud masinad ja seadmed, tööandjad käivad töötajaid juba koolist värbamas. "Keevitajad ning mehhatroonikud on väga nõutud, eriti kui nad veel rahvusvahelise sertifikaadi ära teevad," lisab ta.

Koolidest on kohal veel Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Tartu Kutsehariduskeskus ning Narva Kutseõppekeskus.

Ürituse ühe korraldaja Mirko Miilitsa sõnul oli ürituse eelarve 150 000-160 000 krooni. Palju aitasid tema sõnul ka sponsorid, näiteks Balbiino, kes jagas tasuta jäätiseid.

Lahkusime poole kolme ajal, rahvast väga palju ei olnud, kuid nagu korraldajad arvasid, lähevad peasündmused käima alles õhtul, kui on plaanis mitmesugused võistlused ning kella üheksa ajal tuleb lavale ansambel Sõpruse Puiestee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing