Säästumarket maksab kaubamajade palka

Ralf-Martin Soe 22. märts 2006, 00:00

Uusi Säästumarketi kassapidajaid otsiv Rimi koolitusspetsialist Kristiina Tinn pakub tööotsijale katseaja lõppedes brutopalka 5190 krooni. Koos lisatasuga, mis on Tinni sõnul minimaalselt 1200 krooni, algab Säästumarketi klienditeenindaja brutopalk 7000 kroonist kuus. Neid arve kinnitas ka Järve Säästumarketi vanemmüüja, kes istus eile kassas.

Säästumarketite keti direktori Andres Kivistiku sõnul on neil jaemüügikettidega võrreldes hea palgatase. "Inimestel on arvamus, et Säästumarketis on viletsad palgad, kuid meie töötajad on öelnud, et Säästumarketis pole kerge töötada, kuid palk on võrreldes teiste müüjate palkadega hea," rääkis Kivistik.

Kivistiku sõnul saab enamik töötajaid koos lisatasudega rohkem kui 6000kroonist brutopalka.

ABC Grupi tegevjuht ja Comarketi nõukogu esimees Jüri Vips rääkis, et Säästumarketil on kõige väiksem tööjõukulu, kuna ta asub sisuliselt jae- ja hulgikaubanduse vahel. Vips lisas, et Säästumarket tõstab aastas palku keskmiselt 7-8 protsenti, kuid ikkagi on nende tööjõu voolavus 30%.

"Tööjõupuudusest on saanud tõsine probleem - olukord on selline, kus töötajaid lihtsalt ei jätku," märkis Vips. tema sõnul muutub Soome tööturu avanemisega olukord veelgi raskemaks.

Vips peab jaekaubandusturu suurimaks mõjutajaks Selverit. Enda firma palganumbreid ei soovinud ta ärisaladusele viidates avaldada. Comarket pakub kuulutuses müüjatele 4200kroonist palka, olles ainuke firma, kellel on töökuulutuses palganumber kirjas.

Eile ajalehekuulutuse peale helistades pakkus Tallinna Kaubamaja pealinnas tööle asuvale müüjale katseaja lõppedes 5500kroonist brutopalka kuus, millele lisandub tulemustasu (kuni 2000 krooni).

CV Online'i töökuulutuse telefoninumbril helistades selgub, et Stockmann võtab müüjaid tööle 32kroonise tunnitasuga. See teeb kokku 5440 krooni kuus, lisandub müügipreemia.

Selverisse võib tööle asuda 4500-6000kroonise brutopalgaga, lisatasu on 900-1200 krooni kuus.

Leedulastele kuuluvasse T-marketisse saab tööle 3500kroonise netopalgaga, see ei sõltu katseajast. See-eest saab töö ajal tasuta süüa, selleks on palgatud kokad.

Statistikaameti järgi on 2005. aasta neljanda kvartali hulgi- ja jaekaubanduse brutokuupalk 8026 krooni, jäädes Eesti keskmisest palgast 664 krooni võrra alla.

Vips rääkis, et olles ühes kategoorias hulgikaubandusega, kus on keskmine palk on 10 000-12 000 krooni, on toiduainetega kauplevatel firmadel kindlasti väiksem keskmine palk kui 8026 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing