Ansip sõidab Euroopa Ülemkogule

Gert D. Hankewitz 22. märts 2006, 15:58

Peaminister Andrus Ansip sõidab täna Brüsselisse, et osaleda neljapäeval ja reedel toimuval Euroopa Ülemkogul, teatas pressiteenistus.

Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade tippkohtumise esimene töösessioon algab kava kohaselt neljapäeval kell 18.00, kohaliku aja järgi, ning kestab kaks tundi. Neljapäevane pressikonverents toimub pärast õhtusööki algusega kell 22.00 Euroopa Liidu Nõukogu hoones (Justus Lipsius).

2. töösessioon algab reedel kell 10.00 ning lõpeb plaanide järgi kell 13.00. Pärast seda algab Justus Lipsiuses ülemkogu-järgne pressikonverents.

Kevadine ülemkogu keskendub traditsiooniliselt Euroopa Liidu konkurentsivõimega seotud küsimustele ja Lissaboni strateegiale. Eelmisel aastal kiitsid ELi valitsusjuhid heaks uuendatud Lissaboni strateegia (majanduskasvu ja tööhõive strateegia), mille üheks osaks on ka riiklike tegevuskavade väljatöötamine ja rakendamine Lissaboni strateegia elluviimiseks.

Ülemkogu lõppjärelduste peamiseks eemärgiks on kokku leppida prioriteetsed tegevused Lissaboni raames ning leida liikmesriikide ühisosa Euroopa Liidu energiapoliitika kujundamiseks ja arendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing