EPL: Kalev on kommikarpide eest tasumisega hädas

22. märts 2006, 07:19

Tabasalus Kalevile kommikarpe tootev A R Carton on kommivabrikuga hädas, kuna see ületab mitme kuu võrra arvete maksetähtaegu.

12 aastat Kaleviga koostööd teinud A R Cartoni ees oli kommivabrikul eilse seisuga tähtaja ületanud võlgade summa kasvanud 580 000 kroonini, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Viimased aastad on kogu aeg Kaleviga probleeme olnud, aga nii hulluks pole asi veel läinud kui praegu,' ütles A R Cartoni juhataja Ain Veskiväli. Kui veel möödunud aastal sai Veskivälja sõnul Kaleviga arvete tasumisel uue tähtaja kokku leppida, siis nüüd ei vastata Kalevis isegi mitte telefonidele.

'Meie finantsdirektor just kurtis, et pole Kalevist ammu kedagi kätte saanud,' rääkis Veskiväli. Kui Kalev maksetähtaegade ületamisega jätkab, on A R Carton Veskivälja sõnul sunnitud pakenditarned peatama.

30päevaseid maksetähtaegu on Veskivälja sõnul Kalev ületanud üle paari kuu, samas tasub kommivabrik osa kauba eest, osa võtab aga pikemaks ajaks võlgu.

Veskivälja hinnangul on Kalevi makseprobleemide taga see, et käibevahendid on firmast välja tõmmatud. 'Kui Kalevi suhkrutrahv tõsiseks osutub, siis on Kruudal (Kalevi juhataja Oliver Kruuda) mõistlik see firma likvideerida,' märkis Veskiväli.

Pärast seda kui Eesti Päevaleht oli Kalevist küsinud, mis on A R Cartoni arvete tasumisega viivitamise taga, tehti Veskivälja sõnul Kalevist firmasse kuri kõne. 'Meile öeldi, et nad maksavad oma arveid ja me olime nende makselistis,' ütles Veskiväli.

Kalev ei soovinud A R Cartoni arvete tasumist detailsemalt kommenteerida. 'Ettevõtte kliendisuhted on kahepoolsed ning kokkuleppeliselt konfidentsiaalsed. On kurb, kui meie koostööpartner on teisiti aru saanud ning asunud meievahelisi suhteid meedias lahkama,' ütles Kalevi finantsdirektor Tarmo Maasikamäe.

Eesti Päevaleht küsis valikuliselt Kalevi maksekäitumise kohta hinnanguid ka kommivabriku teistelt koostööpartneritelt, kes tunnistasid, et neil pole millegi üle kurta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing