Kulude kokkuhoid tõi Nike`ile 19% kasumikasvu

22. märts 2006, 09:28

Maailma suurima spordijalanõude ja rõivaste tootja Nike majandusaasta kolmanda kvartali kasum hüppas aastatagusega võrreldes 19% ja ulatus 326 mln dollarini.

Kui analüüsikeskus Thomson Financial andmeil ootasid analüütikud Nike`ile 1,10 dollarist aktsiakasumit, siis tegelikkuses ulatus kasum 1,24 dollarini aktsia kohta, kirjutab uudisteagentuur AP. Kvartali müügimaht kasvas 9% ja küündis 3,6 miljardi dollarini.

Analüütikute sõnul toetasid tugevaid numbreid prognoositust paremad müüginäitajad USAs ja paranenud kulude kokkuhoid.
Samas 6 protsendine tellimuste kasv USAs jäi viimaste kvartalite kasvule alla. „Kõige rohkem tunnen ma muret just USA kasvu aeglustumise pärast,” ütles John Shanley firmast Susquehanna Financial Group.

„Me oleme Nike`i kaubamärgi tulemusega antud kvartalis väga rahul,” kommenteeris aga majandustulemusi firma vastvalitud juhatuse esimees Mike Parker.

Ta tõi esile tasakaalustatud kasvu arenevatel turgudel ja paranenud olukorra mahajäänud regioonides nagu Lääne-Euroopa ja Jaapan.
„Meil on väljakutseid, kuid need on teinud meid alati paremaks ja tugevamaks.”
Parker mainis, et ei näe Nike`i strateegias ette erilisi suuri muudatusi, kuid samas lisas, et hoitakse rohkem rõhku kulude kontrollil.

Nike on silmitsi suurenenud konkurentsiga turu teise tegija Adidas-Salomon AG poolt, mis lõpetas jaanuaris liitumisprotsessi Reebok Internationaliga.

Nike`i aktsia langes eile New Yorgi börsil 0,7%, tasemeni 84,95 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing