Linnuloendusel kaardistati üle 2,5 miljoni kodulinnu

Gert D. Hankewitz 22. märts 2006, 15:34

Jaanuari ja veebruari jooksul Eestima kodulinde kokku lugenud veterinaararstid kaardistasid 14 535 linnupidajat, kellel on kokku üle 2,5 miljoni kodulinnu.

Lisaks kanadele, keda on kõige arvukamalt, peetakse Eestis ka vutte, parte, hanesid ja faasaneid, kirjutab Eesti Päevaleht Online.
Veidi vähem on selliseid linnuliike nagu kalkun, jaanalind, pärlkana, paabulind ja tiuker. Linnupidajatele jagati inspekteerimise käigus ka trükiseid lindude gripist ning soovitusi haiguse vältimiseks.

Linnukasvatusettevõtete/linnupidajate arv on Eestis kõige suurem Pärnumaal (1465), järgnevad Saaremaa (1426) ja Viljandimaa (1239). Kõige vähem on linnupidajaid aga Hiiu- (287) ja Läänemaal (613).

Inspekteerimisel pöörati enam tähelepanu ka lindude söötmisele ja söötade päritolule, kuna sööta, mis on pärit piirkonnast, kus linnugripp juba tuvastatud, käidelda ei tohi. Samuti on linnupidajad kohustatud hoidma oma linde suletud ruumides või tarastatud alal (soovitavalt katusega kaetud).

Lindude ulatuslikust haigestumisest või hukkumisest tuleb koheselt teavitada kohalikku veterinaarkeskust või piirkonna volitatud veterinaararsti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing