PM: President Arnold Rüütlist ilmub mahukas ülistusraamat

22. märts 2006, 07:55

Suure saladuskatte all on valmimas kogukas teos Eesti lähiajaloost, kus peaosa mängib president Arnold Rüütel Eesti iseseisvuse taastajana.

Raamatust tõotab tulla Edgar Savisaare teose «Peaminister» sarnane mitmesaja lehekülje paksune teos, kus lisaks tekstile on ligikaudu 300 fotot. Aeg, mida raamatus käsitletakse, algab murrangulisest 1992. aastast ja lõpeb selle aasta 1. märtsiga, kirjutab Postimees.

Raamatu autoriks on kunagine ITAR-TASSi korrespondent ning ajakirjanik Madis Salum, keda teda tundvad inimesed kirjeldavad kui 'Rüütli andunud imetlejat'.

Postimehe andmetel on raamatu ilmumine saladuselooriga veel kaetud seetõttu, et Rüütel saaks mai alguses teose suurejoonelisel esitlusel teatada ka oma edasistest plaanidest – kas ta kandideerib teiseks ametiajaks või mitte.

'Midagi on tulemas, aga praegu on veel väga vara rääkida. Laps on veel sündimata ning seepärast ei saa teda ka ristima hakata,' ütles Salum Postimehele. Samas tunnistas ta, et raamat keskendub Arnold Rüütlile.

Presidendi avalike suhete nõunik Eero Raun möönis, et raamatu tarbeks on Salum Rüütliga ka kohtunud ning teinud temaga intervjuusid. Tema hinnangul pole aga tegemist täieliku autobiograafilise teosega. 'Raamat on küll Rüütliga palju seotud, kuid pigem kirjeldatakse ikka ajastut ning avatakse taustu,' ütles Raun.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing