EPL: Linnugripihirmus inimesed pelgavad osta isegi grillitud kanaliha

23. märts 2006, 07:22

Soodushindadest hoolimata on Talleggi linnuliha läbimüük kahanenud ligi 20 protsenti.

Kuigi palju on kõneldud, et linnugripp ei levi liha kaudu, on kahanenud ka grillitud kanaliha läbimüük, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rimi Põhja müügijuht Inge Suislepp sõnas, et poes on Talleggi linnuliha müük märgatavalt vähenenud.

Eriti on seda tunda praegu, kui üha rohkem räägitakse linnugripist. Talleggi värske kanaliha läbimüügile mõjus ka Maagi turuletulek ja müügikampaaniad.

Säästumarketite keti kauplustes on kanaliha müük vähenenud 20 protsendi võrra.

Eelmise aasta sügisest langetas Tallegg kanaliha hinda kuni veerandi võrra. Selle tingis eelkõige karmistunud konkurents.

Talleggi müügidirektori Margus Venelaise sõnul tungib Eestisse väga agressiivselt teiste Euroopa maade külmutatud linnuliha, kuna linnugripihirm on tekitanud sealseis ostjais põhjendamatu hirmu.

Venelaine tunnistas, et värske linnuliha hinna on alla viinud Leedust ja mingil määral ka Lätist toodud, siin Rannamõisa kaubamärgi all müüdav liha. 'Oleme püüdnud soodushinna abil senise müügitaseme mahtu säilitada,' selgitas ta.

Maagi Rannamõisa kaubamärgi juhi David Pärnamets pole linnugripihirmu negatiivset mõju müügile täheldanud, kuna müüginumbrid on olnud stabiilsed. Tema hinnangul on linnuliha hinna langemine põhjendamatu, kuna see ei tõsta müüdavaid koguseid.

'Hetkel toimub turul hinna mõttetu dumping. Võitjaid siin ei ole,' möönis Pärnamets.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing