Nõmmel hakkab olmejäätmeid vedama Ragn-Sells

23. märts 2006, 14:09

Tallinnas Nõmme linnaosas tegi korraldatud olmejäätmete veo konkursil seitsme osaleja seast parima pakkumise Ragn-Sells, teatas ettevõte.

Tallinna linnavalitsus sõlmis Ragn-Sellsiga korraldatud jäätmeveo lepingu kolmeks aastaks, korraldatud jäätmete vedu alustatakse Nõmmel 1. juunist 2006.

'Korraldatud olmejäätmete veo rakendumisel on elanike jaoks positiivne see, et jäätmeveo hind muutub senisest soodsamaks,' ütles Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg. 'Korraldatud jäätmevedu annab elanikele garantii, et tagatud on nende poolt tekitatavate olmejäätmete võimalikult keskkonnahoidlik käitlemine ning stabiilne hinnatase.'

Varasemalt teiste ettevõtete jäätmeveoteenuseid kasutanud isikutele saadab Ragn–Sells posti teel allkirjastamiseks jäätmekäitluslepingud, kus konteineri maht on sama ja veosagedus jätkub endistviisi. Soovi korral saab klient lepingutingimusi muuta, võttes ühendust Ragn-Sellsi klienditeenindusega.

Korraldatud jäätmeveo tingimustes ei saa jäätmekäitleja ühepoolselt jäätmeveo tingimusi muuta, sest oluliste muudatuste läbiviimine eeldab nõusolekut kohaliku omavalitsuse poolt. Jäätmeveo hinda võib jäätmevedaja muuta ainult kohaliku omavalitsuse loal, kui muutuvad oluliselt jäätmete kõrvaldamisega, sh prügilasse ladestamisega seotud kulutused. Viimaseid reguleerib riik saastetasu määra abil.

Tallinna linnavalitsus kuulutas Nõmme linnaosas korraldatud jäätmeveo ainuõiguse andmiseks avatud pakkumise välja 5. septembril 2005. Konkursile laekus seitse pakkumist, millest Ragn-Sellsi oma tunnistati parimaks. Vastavalt seadusele kuulub korraldatud jäätmeveo ainuõigus Nõmme linnaosas Ragn-Sellsile kolme aasta jooksul, see tähendab, et teised jäätmevedajad selles piirkonnas olmejäätmete (sh vanapaber ja biolagunevad jäätmed) veoteenust osutada ei tohi. Varem oli Ragn-Sellsi klientideks umbes üks kolmandik Nõmme piirkonna elanikest.

Vastavalt Jäätmeseadusele peavad kohalikud omavalitsused, kus on rohkem kui 1500 elanikku, alates möödunud aastast rakendama korraldatud jäätmevedu. Eestis on kokku kuni 100 jäätmeveo korraldajat ning läbi tuleb viia umbes 250 olmejäätmete veo konkurssi. Tänaseks on Eestis läbi viidud ühtekokku 27 korraldatud jäätmeveo konkurssi, millest Ragn-Sells on võitnud 9.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing