PM: Suured merereostused sundisid riiki rahakotiraudu paotama

23. märts 2006, 07:52

Siseministeerium saab sel aastal reostustõrjevahendite ostmiseks 121 miljonit krooni ning järgmise nelja aasta jooksul juba 877 miljonit krooni.

Siseministeerium esitab täna valitsusele taotluse eraldada reservfondist 121 miljonit krooni keskkonnareostuse avastamise ja likvideerimise võimekuse tõstmiseks. Sellest 13,7 miljonit läheb reostuse koristamise seadmete ostuks päästeametile ja 107,3 miljonit reostuse avastamise seadmete jaoks piirivalvele, kirjutab Postimees.

Rahandusminister Aivar Sõerd toetas siseministeeriumi taotlust igati ning kinnitas, et reservfondist on kohe võimalik anda 18 miljonit krooni. See raha kulub erakorralistele ja kiireloomulistele töödele, summa täpne jagunemine kahe ameti vahel ei ole veel selge.

Seda, et Eestil merereostuse tõrjumiseks täiesti vahendid puuduvad, piirivalveameti mereosakonna reostustõrje jaoskonna ülema Silver Vahtra väitel öelda ei saa.

Tema selgitust mööda oleks enne tarvis tehnikat reostuse avastamiseks – selle soetamisel teeb Eesti tema sõnul esimesi samme –, seejärel vahendeid selle kokkukorjamiseks ja piiramiseks, eelkõige poome ja nende lisaseadmeid.

Siseministeerium on koostanud ka merereostuse tõrjumise plaani järgmiseks neljaks aastaks, mille hind on 877 miljonit krooni. Sellest osa ehk 47 miljonit kirjutatakse sisse järgmise aasta eelarve eelnõusse. 2008. aasta on reostustõrjetehnika jaoks planeeritud 141 miljonit krooni, 2009. aastaks 348 ja 2010. aastaks 341 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing