PM: Vastasjõud hauvad Tallinna linnapea umbusaldamist

23. märts 2006, 07:43

Linnavalitsuse otsused osta Harju tänava krunte ja piirata istungite infosüsteemi jälgimist võivad juba tuua linnapea Jüri Ratasele umbusaldusavalduse.

Lõpliku otsuse keskerakondlasest linnapea Jüri Ratase umbusaldamiseks langetavad Isamaaliidu, Reformierakonna, Res Publica ja sotsiaaldemokraatide fraktsioon enne tänast linnavolikogu istungit ühisel nõupidamisel. Kui umbusaldusavaldus tehakse, siis tuleb see hääletamisele kahe nädala pärast järgmisel volikogu istungil, kirjutab Postimees.

Postimehe andmetel on umbusalduse avaldamine olnud opositsioonierakondade koosolekutel jutuaineks juba ligi kuu, kuid üksmeelt selle esitamiseks pole seni leitud. Kuid linnavalitsuse hiljutised otsused osta 150 miljoni krooni eest eraomanikelt Harju tänava äärseid krunte ning piirata volinike ligipääsu linnavalitsuse istungite elektroonilise infosüsteemile on ajendanud opositsiooniparteisid saatma teravaid kriitikanooli linnas ainuvõimul oleva Keskerakonna aadressil.

63-liikmelises linnavolikogus on Keskerakonnal 32 saadikut ehk neil on opositsiooni ees ülinapp ühehäälne enamus.

Nii Isamaaliidu fraktsiooni esimees Toomas Tõniste, Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus, Res Publica fraktsiooni esimees Rain Veetõusme kui ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni juht Erika Salumäe tunnistasid eile jutte umbusaldamisest, kuid kinnitasid, et otsust selle kohta pole langetatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing